pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3711

Studzienice: pijany motorowerzysta wjechał wprost pod samochód

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek rano w Studzienicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 43-letni kierowca motoroweru w stanie nietrzeźwości doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Za jazdę pod wpływem odpowie przed sądem.

26 sierpnia około godziny 9.00, Oficer Dyżurny pszczyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Studzienicach.

Na miejsce został skierowany patrol Ruchu Drogowego. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że kierujący motorowerem marki Romet wyjeżdżając spod sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w lewy bok samochodu osobowego marki Volkswagen, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji.

Mundurowi podczas wykonywania czynności służbowych zdecydowanie wyczuwali woń alkoholu od jednej z osób. W wyniku przeprowadzonego badania okazało się, że 43-letni kierujący motorowerem miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wjechał wprost w samochód. W wyniku zderzenia z obrażeniami nogi został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Zgodnie z prawem polskim za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj