pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1493

Tatry z Diablakiem! Kasprowy, Hala Gąsienicowa i Kondratowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

21 sierpnia 2021r. odbyła się ostatnia, w okresie wakacyjnym, wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Tatry z DIABLAKiem - 21.08.2021 · fot. KST Diablak


Tym razem pogoda sprzyjała turystom, dzięki czemu całkowicie udało się zrealizować zaplanowaną ciekawą trasę, zdobywając m.in. Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.). Turyści wędrówkę rozpoczęli w Murowanicy, skąd przez Kuźnice, Przełęcz między Kopami (1499m n.p.m.) dotarli do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się dalsza część drogi trasa wiodła na Świnicką Przełęcz (2051m n.p.m.), i dalej przez Przełęcz Liliowe (1952m n.p.m.) na Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.). Po kolejnym dłuższym odpoczynku i obowiązkowej sesji fotograficznej turyści rozpoczęli kolejny etap wędrówki kierując się przez Goryczkowe Czuby (1912m n.p.m.), Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863m n.p.m.) do Schroniska PTTK na Hali Kondratowej, skąd po odpoczynku zeszli do Kuźnic. W Kuźnicach każdy z turystów miał odpowiednio dużo czasu by skorzystać, m.in. z oferty lokalnej gastronomii. Całość trasy liczyła 26 km i 1600m sumy przewyższeń. Wędrówka prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Pana Michała, który z jednej strony dbał o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywał cenne informacje krajoznawcze, historyczne oraz geograficzne - DZIĘKUJEMY!

Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! Bardzo dziękujemy! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: www.siepomaga.pl/en/filip-sma

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
27.08.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej,
29.08.201r. - wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,
05.09.2021r. - wycieczka Beskid Żywiecki - wschód słońca na Babiej Górze.
11.09.2021r. - wycieczka Rodzinna w Tatry
19.09.2021r. - wycieczka w Gorce - Turbacz
16.10.2021r. - wycieczka w Pieniny - Trzy Korony
13.11.2021r. - wyjazd na Termy Chochołowskie

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj