pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6198

150 złożonych wniosków na dotacje do instalacji fotowoltaicznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych. W ramach programu "Słoneczna Gmina Pszczyna - etap I" można pozyskać do 10 tysięcy złotych. Dotychczas mieszkańcy złożyli ponad 150 wniosków. Można to zrobić elektronicznie lub osobiście. Przypominamy, że w Koszarach Ułańskich mieści się stacjonarny punkt obsługi klienta.

Reklama

fotowoltaika
fot. UM Pszczyna


Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a w konsekwencji redukcja niskiej emisji - głównego problemu środowiskowego Gminy Pszczyna.

- Pod koniec lipca uruchomiliśmy program "Słoneczna Gmina Pszczyna", w ramach którego mieszkańcy mogą starać się o dotację w wysokości do 10 tysięcy złotych. Z każdym dniem pojawiają się nowe wnioski. Uruchomiliśmy specjalny serwis internetowy, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące przystąpienia do programu. W Koszarach Ułańskich mieści się natomiast stacjonarny punkt obsługi klienta. Tam mieszkańcy również uzyskają niezbędną wiedzę - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Granty udzielane będą na dostawę i montaż mikroinstalacji OZE w budynkach mieszkalnych lub niemieszkalnych znajdujących się na terenie Gminy Pszczyna w postaci instalacji fotowoltaicznej przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej.

Wysokość dotacji została określona w następujący sposób:

  • koszty kwalifikowane instalacji w wysokości 4900,00 zł/ 1 kW mocy zainstalowanej,
  • maksymalna wysokość dotacji dla mieszkańca stanowi maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 10.000,00 złotych na jedną instalację w budynku mieszkalnym,
  • MAX 3.41 Kw dla 1 instalacji - dopuszczalna większa moc instalacji, ale koszty pokrywa mieszkaniec (do 10 kW - mikroinstalacja).


Formy składania wniosków:

  • w punkcie obsługi mieszkańca ( Centrum Handlowo-Targowe "Koszary Ułańskie" ul. Kopernika 3 lokal Nr 5 ) - w wersji papierowej,
  • elektronicznie /mailowo biuro@revitalinvest.pl - w formie podpisanych skanów lub podpisanych elektronicznie dokumentów.
  • Punkt obsługi mieszkańców znajduje się w Centrum Handlowo-Usługowym Koszary Ułańskie (ul. Kopernika 3, lokal nr 5) i w okresie naboru będzie czynny w następujących godzinach:


poniedziałek 9:00 - 17:00
wtorek: 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 - 15:00
sobota: 6:00 - 14:00

Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania uruchomiono także specjalny serwis internetowy. Znajduje się on pod adresem: http://www.fotowoltaika.pszczyna.pl.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj