pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1184

Opieka nad osobą starszą: jakie są możliwości?

Materiał partnera:

Choć wiek emerytalny nie musi być wcale przykrym czasem, często jest jednak powiązany z wszelkimi dolegliwościami. Niestety tylko niektórzy seniorzy są w pełni mobilni i samodzielni. Większość potrzebuje opieki, a to z kolei wymaga poświęcenia czasu i energii ze strony ich rodzin. Jednak nie jest żadną tajemnicą, że jest to dość wyczerpujące. Nie wspominając o tym, że ciężko znaleźć czas na to, by opiekować się osobą starszą niemal 24 godziny na dobę. Każdy z nas ma przecież własne obowiązki, rodzinę i pracę.

Opieka nad osobą starszą: jakie są możliwości?


W takiej sytuacji odruchowo kierujemy swoje myśli w stronę domu spokojnej starości. Nie bez powodu: przecież takie domy są wyposażone w specjalistyczny sprzęt i pracują tam wykwalifikowani pracownicy. Gdzie indziej będzie seniorowi lepiej?

Trzeba jednak też pomyśleć o samopoczuciu seniora. Czy nie będzie czuł się tam osamotniony i opuszczony? Nie będzie tęsknił za domem, w którym spędził całe swoje życie? Jaka będzie odległość ośrodka od najbliższych? Czy będą oni w stanie często odwiedzać seniora?

Opieka nad osobą starszą: jakie są możliwości?


Opiekunka osób starszych wyjściem z sytuacji?Coraz więcej naszych zachodnich sąsiadów korzysta z usług opiekunki. Najczęściej są to nasze rodaczki i nie ma się czemu dziwić, bo dla nich zarobki są dość atrakcyjne, a dla Niemców wciąż jest to usługa tańsza od wszystkich innych. Fakt ten może sprawić, że o opiekunkę w Polsce jest coraz trudniej. Na szczęście jest wiele agencji opiekunek, które chętnie pomogą znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, jak np. Veritas Polska. Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy polska opiekunka to dobre rozwiązanie, skontaktuj się z agencją opiekunek osób starszych. Możesz zadać wszystkie frapujące cię pytania i z pewnością wszystkie twoje wątpliwości zostaną rozwiane.