pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6184

25-latek stosował przemoc domową. Grozi mu do 5 lat więzienia

W niedzielę pszczyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w związku z agresywnym zachowaniem jednego z członków rodziny. Na miejscu mundurowi zatrzymali agresora, który był pod wpływem alkoholu.

W niedzielę, około godziny 22.20 oficer dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji w domu prywatnym. Na miejsce został skierowany patrol, który szybko zorientował się, że ma do czynienia z przemocą domową w rodzinie. Przystąpiono do czynności, osoby wylegitymowano i sprawdzono w policyjnych systemach informatycznych.

Policjanci ustalili, że rodzinny awanturnik był agresywny wobec jednej z osób, która doznała obrażeń ciała. W związku, z czym sprawca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Następnie przeprowadzono czynności z członkami rodziny, a we wtorek z 25-letnim sprawcą.

Ustalono, iż wobec młodego mężczyzny toczyły się już dawniej postępowania dotyczące przemocy domowej. W tym przypadku zostały w stosunku do mężczyzny zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, a także zakaz zbliżania i kontaktowania się z członkami rodziny. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.