pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3279

Szykują się remonty gminnych dróg i przebudowa Księżycowej

W lipcu Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił postępowania przetargowe na realizację konserwacji nawierzchni kilku dróg gminnych oraz na przebudowę ul. Księżycowej w Pszczynie.

Pszczyna ul. Perłowa
ul. Perłowa w Pszczynie - 07.2021 · fot. Kolonia Jasna - osiedle miasta Pszczyna / Facebook


Zostanie wymieniona nawierzchnia na 9 drogach. Planowana inwestycja dotyczy ulic: Pięknej na odcinku od Srebrnej do Księżycowej, ul. Stalowej, ul. Diamentowej, ul. Żelaznej oraz ul. Perłowej w Pszczynie (os. Kolonia Jasna), Bocznej w Czarkowie, odcinka ul. Doświadczalnej w Pszczynie, ul. Sosnkowskiego w Ćwiklicach oraz odcinka ul. Robotniczej w Studzionce.

Prace dotyczyć będą także między innymi: regulacji pionowej kratek ściekowych, studzienek, ręcznego czyszczenia studzienek i przykanalików, wyrównywania istniejącej podbudowy tłuczniem, humusowania skarp.

Gmina zamierza przeznaczyć na ten cel do 1 mln 920 tys. 437,90 zł brutto.

Termin składania ofert w przetargu minął 11 sierpnia. Swoje oferty przedstawiły 2 firmy: DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, która zaproponowała kwotę 1 mln 139 tys. 697,52 zł oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Radex" Sp. z o.o. z Bielska-Białej , która zaproponowała kwotę 1 mln 32 tys. 609,85 zł.

przedszkole przy ul. Księżycowej w Pszczynie
Przedszkole przy ul. Księżycowej w Pszczynie - 07.2021 · fot. Kolonia Jasna - osiedle miasta Pszczyna

przedszkole przy ul. Księżycowej w Pszczynie
Przedszkole przy ul. Księżycowej w Pszczynie - 07.2021 · fot. Kolonia Jasna - osiedle miasta Pszczyna


Ponadto ratusz ogłosił postępowanie przetargowe na realizację zadania pn. "Przebudowa ul. Księżycowej w Pszczynie wraz z utwardzeniem terenu. W ramach zadania planowana jest przebudowa infrastruktury przy Przedszkolu Publicznym nr 6 poprzez utworzenie pasa postojowego dla samochodów przed budynkiem, a także budowa nowego chodnika, wjazdu i wykonanie terenu utwardzonego. O remont zabiegali radni z osiedla Kolonia Jasna - Marek Szklorz i Arkadiusz Gardiasz.

przebudowa ul. Księżycowe w Pszczynie
Przebudowa ul. Księżycowe w Pszczynie · fot. dokumentacja projektowa


Gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 249 771,04 zł.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.