pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 4704

[FOTO] Czytelnik: stan remontowanej ulicy po deszczu

Na naszą skrzynkę trafiły dziś nadesłane przez czytelnika zdjęcia remontowanej ul. Rodzinnej w Kobiórze po deszczu. Pierwsze ulewne opady pokazały, że odwodnienie nie działa tak, jak powinno.

Stan nowo wyremontowanej ul. Rodzinnej w Kobiórze po deszczu - 15.07.2021
Stan remontowanej ul. Rodzinnej w Kobiórze po deszczu - 15.07.2021 · fot. Czytelnik


- Moim zdaniem nie tak to powinno wyglądać - komentuje mieszkaniec, który poprosił nas o pomoc w wyjaśnieniu, dlaczego odwodnienie przebudowanej niedawno drogi nie zadziałało podczas ostatniej ulewy.

- Ulica Rodzinna to wciąż plac budowy, na którym prowadzone są prace. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ustalił już z wykonawcą przeprowadzenie działań, po których przy intensywnych opadach w tym miejscu nie będzie tworzyło się zastoisko - wyjaśnia Marcela Grzywacz, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Stan nowo wyremontowanej ul. Rodzinnej w Kobiórze po deszczu - 15.07.2021
Stan remontowanej ul. Rodzinnej w Kobiórze po deszczu - 15.07.2021 · fot. Czytelnik


Przypomnijmy, że przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze to zadanie realizowane przez powiat pszczyński. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni na długości niemal 2 kilometrów (od parkingu cmentarnego do DK 1). Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostała część pochodzi z budżetu powiatu pszczyńskiego oraz gminy Kobiór. Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma Colas Polska Sp. z o.o..

Inwestycja nie została jeszcze odebrana. Prace trwają.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.