pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 7600

Szczepienie dla 150 osób dziennie bez wcześniejszych zapisów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się pierwszą dawką Pfizera bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

Pierwszy dzień szczepień w hali POSiR - 27.04.2021
Punkt szczepień powszechnych w hali POSiR - 27.04.2021 · fot. powiat


Do tej pory warunkiem skorzystania ze szczepienia była wcześniejsza telefoniczna rejestracja w punkcie lub za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii. Teraz będzie można przyjść do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie i niemal od razu przyjąć zastrzyk. Szczepienie bez wcześniejszej rejestracji będzie możliwe do odwołania, od poniedziałku do piątku, od najbliższej środy, 23 czerwca począwszy. Każdego ze wskazanych dni zaszczepić będzie mogło się dodatkowo nawet 150 osób. Ważne - obowiązuje dotychczasowy harmonogram. Osoby, które do tej pory zarejestrowały się na szczepienie, powinny przyjść zgodnie z wyznaczoną datą i godziną szczepienia.

- Robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Nie jest konieczna rejestracja, ale zachęcamy, by zadzwonić i poinformować pracowników punktu szczepień, że danego dnia chcemy skorzystać z tej możliwości. Umożliwi to lepszą organizację procesu szczepień - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Numery infolinii Powiatowego Punktu Szczepień pod którymi można zgłaszać chęć szczepienia dodatkowymi dawkami:

730 002 488,
577 877 388,
881 711 522,
577 511 077.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a działa od 8.00 do 20.00, poza wtorkami, kiedy czynny jest od godziny 12.00 do 20.00. Do dyspozycji jest tu preparat Pfizera.

Warto wiedzieć, że elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktu na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj