pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5896

Budowa kolejnego odcinka tras rowerowych w Łące i Wiśle Wlk.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Ruszyły prace związane z budową kolejnego odcinka tras rowerowych w gminie Pszczyna. W przyszłości zapewni on bezpieczne połączenie pomiędzy Pszczyną, Łąką i Wisłą Wielką. To już kolejna taka inwestycja, której celem jest zachęcenie mieszkańców i turystów do poruszania się rowerami.

Reklama

Łąka, Łukasiewicza, ścieżka rowerowa
W czerwcu prace ruszyły od ulicy Łukasiewicza w Łące w kierunku Wisły Wielkiej · fot. UM Pszczyna


W czerwcu rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka dróg rowerowych (F2-F3), który połączy Pszczynę z sołectwami Łąka i Wisła Wielka. Prace ruszyły w dwóch miejscach, od ulicy Łukasiewicza w Łące w kierunku Wisły Wielkiej oraz w Wiśle Wielkiej od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 939 z Aleją Dębową w kierunku wschodnim.

- Realizacja projektu związanego z budową ścieżek rowerowych jest odpowiedzią na wieloletnie oczekiwania mieszkańców miasta i sołectw, między innymi Łąki, którzy od dawna sygnalizowali potrzebę przeprowadzenia takiej inwestycji w celu poprawy bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Zadaniem gminy jest przygotowanie takiej infrastruktury, która zapewni mieszkańcom spokojną, pewną i bezpieczną drogę. Na drodze wojewódzkiej nr 939, gdzie budowane są ścieżki rowerowe, w przeszłości dochodziło do wielu wypadków, niestety również do śmiertelnych, w tym z udziałem rowerzysty. Budowa ścieżek rowerowych ma zminimalizować takie ryzyko, a równocześnie być zachętą do korzystania z alternatywnych form transportu, w tym rowerowego, który już dziś jest bardzo popularny wśród mieszkańców gminy i turystów - dodaje burmistrz.

W związku z przystąpieniem do budowy na odcinkach, gdzie prowadzone są prace obowiązywać będzie tymczasowa organizacji ruchu. Będzie ona dostosowywana do fragmentów trasy, na której prowadzone będą roboty budowlane. Mogą wystąpić utrudnienia, za które przepraszamy.

Inwestycja jest realizowana w ramach inwestycji "Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą", którą Gmina Pszczyna prowadzi wspólnie z Powiatem Pszczyńskim.

Warto zaznaczyć, że budowa odcinka F2-F3 pomiędzy Łąką a Wisłą Wielką to nie jedyna inwestycja, która ma zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się na rowerze oraz zachęcić do korzystania z tego środka lokomocji. Obecnie na terenie gminy Pszczyna trwają również prace w dwóch innych miejscach.

Przypomnijmy, że w maju w Ćwiklicach rozpoczęła się budowa trzykilometrowego odcinka N-B, który będzie sięgał aż do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 933 z ulicą Rudawki w Rudołtowicach, tuż przy granicy gmin Pszczyna i Miedźna. Inwestycja w tym miejscu znacznie podniesie bezpieczeństwo rowerzystów, którzy w tym miejscu dotychczas poruszali się jezdnią.

ścieżka rowerowa DW 933, Ćwiklice-Rudawki
W Ćwiklicach rozpoczęła się budowa trzykilometrowego odcinka wzdłuż DW 933 do skrzyżowania z Rudawkami · fot. UM Pszczyna


Z kolei już tylko na odbiór robót budowlanych oczekuje 170-metrowy odcinek N1 - N2 wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933 (na wysokości osiedla Daszyńskiego w Pszczynie). Ten powinien zostać przeprowadzony w najbliższych dniach.

ścieżka rowerowa Pszczyna , DW 933, Daszyńskiego, Męczenników Oświęcimskich
170-metrowy odcinek wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933 na wysokości osiedla Daszyńskiego w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Odnotujmy, że wcześniej nowe odcinki tras rowerowych zostały wybudowane między innymi w Pszczynie wzdłuż ulic Kościuszki, Kopernika, Korfantego, Dobrawy, Słonecznej, i Skłodowskiej-Curie. Powstałe drogi umożliwiają już także bezpieczne połączenie rowerowe między Pszczyną a Piaskiem, w tym wzdłuż Alei Dębowej. Wszystko to znacznie przyczynia się do poprawy komfortu rowerzystów i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj