pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2225

Policja kontroluje w rejonie przejść dla pieszych

Za nami:

Trwa długi czerwcowy weekend. W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze Ruchu Drogowego prowadzą kontrole prędkości w miejscach szczególnie ważnych, czyli w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę czy zostały przyswojone nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca.

radar, kontrola prędkości
Policja prowadzi kontrole w rejonie przejść dla pieszych · fot. KPP Pszczyna


W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze Ruchu Drogowego prowadzą kontrole prędkości w miejscach szczególnie ważnych, czyli w rejonie przejść dla pieszych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m. in. z brakiem panowania nad pojazdem i wpływa w istotny sposób na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

W sposób szczególny policjanci będą zwracać uwagę czy zostały przyswojone nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca, zwłaszcza te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu na przejściu i będącemu na pasach.

Działania te mają charakter informacyjno-edukacyjny. Policja apeluje: zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.