pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2021
  • wyświetleń: 18335

[FOTO] Zobacz zdjęcia z procesji w dwóch pszczyńskich parafiach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Tradycyjnie ulicami wszystkich miejscowości w naszym powiecie przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem, kolejno zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z procesji w parafiach pw. Wszystkich Świętych oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Procesja Bożego Ciała w parafii Wszystkich Św. w Pszczynie - 03.06.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Boże Ciało obchodzone jest w Kościele Katolickim od 1246 roku w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Ma ona uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320 roku. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy, przy których czytane są związane tematycznie z eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

Procesja Bożego Ciała w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Pszczynie - 03.06.2021 r. · fot. Załucki Fotografia

mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj