pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2021
  • wyświetleń: 1567

Spotkanie Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone z władzami powiatu

Włodarze powiatu pszczyńskiego spotkali się z przedstawicielami Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone, by porozmawiać o współpracy w zakresie ochrony terenów zielonych. Dyskutowano m.in. o możliwości pozostawienia dębu przy ul. Zdrojowej, omówiono plany w zakresie nowych nasadzeń.

ul. jeziorna w Goczałkowicach
Ul. Jeziorna w Goczałkowicach-Zdroju po budowie ścieżki rowerowej · fot. Pszczyna Miasto Zielone


Głównym celem stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone jest ochrona przyrody w mieście i powiecie. Ze społecznikami spotkali się starosta Barbara Bandoła, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Trwająca niemal dwie godziny rozmowa poświęcona została określeniu wstępnych ram przyszłej współpracy.

Dyskutowano o możliwości pozostawienia dębu przy ul. Zdrojowej jako tzw. świadka. Jest to rozwiązanie możliwe w wyjątkowych sytuacjach i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, wniosek stowarzyszenia w tej sprawie zostanie uwzględniony.

Omówiono także plany powiatu w zakresie nowych nasadzeń - włodarze powiatu zaprosili stowarzyszenie do współpracy w typowaniu kolejnych miejsc. Powiat przypomina, że w ostatnich 3 latach Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie wykonał ponad 620 nowych nasadzeń.

Spotkanie Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone z władzami powiatu
Spotkanie Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone z władzami powiatu - 20.05.2021 · fot. powiat


Pszczyna Miasto Zielone będzie uczestniczyło w spotkaniach z projektantami powiatowych inwestycji na etapie tworzenia koncepcji. Proces realizacji inwestycji jest długotrwały i często trudno pogodzić wszystkie interesy. Ze strony powiatu padło zapewnienie o dążeniu do wypracowania kompromisów możliwych do zaakceptowania przez wszystkie strony. Omówione tematy wynikały z treści pism, które w ostatni czasie złożyli w powiecie członkowie stowarzyszenia.

Loading...


- Mamy zbieżne stanowiska - warto gdzie tylko to możliwe chronić zielone tereny i drzewa, które za nas oddychają. Cieszy mnie opinia przedstawicieli stowarzyszenia, że widzi w nas partnera i chce z nami współpracować. Rola organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego jest ogromna, a głos mieszkańców bardzo ważny. Na tę współpracę jesteśmy otwarci - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wstępnie zaplanowano kolejne spotkania związane również z innymi tematami.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.