pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2021
  • wyświetleń: 3119

[WIDEO] Stary Dworzec w Goczałkowicach na ujęciach z drona

Dworzec PKP Goczałkowice-Zdrój, który zwyciężył w konkursie na Dworzec Roku 2020, jest obiektem chętnie fotografowanym i uwiecznianym na wideo. Na kanale KolejFilmy na YouTubie pojawił się film prezentujący Stary Dworzec z lotu ptaka. Zobaczcie!Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju w 2020 roku wygrał w konkursie Fundacji Grupy PKP i Fundacji ProKolej - Dworzec Roku. W trzyetapowej rywalizacji goczałkowicki obiekt pokonał ponad 100 budynków z całej Polski. W finale znalazło się 10 dworców, a zdaniem jury najlepszy okazał się Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju.

"Dworzec jak feniks z popiołów!" - tak określono zwycięski obiekt, który kilkanaście lat temu wyglądał zupełnie inaczej. W 2002 r. budynek strawił poważny pożar, zniszczony obiekt stał pusty. Po długoletnich staraniach, w 2013 r. gminie Goczałkowice-Zdrój udało się przejąć od PKP budynek. Rok później ogłoszono przetarg na remont, w celu utworzenia w wyniszczonych murach dworca Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Prace realizowano w dwóch etapach, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 mln zł. Część środków gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Otwarcie obiektu odbyło się w kwietniu 2016 roku. W odnowionych, pięknych pomieszczeniach Starego Dworca zlokalizowano poczekalnię dla podróżnych, Punkt Informacji Turystycznej, przechowalnię bagaży, wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego, mini bibliotekę, kącik dla maluchów oraz toalety. Ponadto, dla miłośników flory i fauny na zewnątrz, od strony peronów kolejowych zainstalowano lunety obserwacyjne. Na I piętrze podmiot zewnętrzny prowadzi Centrum Sztuki Zdrowia m.in. ze studiem jogi, można też wynająć apartament.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.