pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3080

W Woli powstanie strefa aktywnego wypoczynku. Co się tam znajdzie?

Siłownia zewnętrzna, punkt naprawy rowerów, drewniana altana, stół betonowy do gry w szachy - to wszystko powstanie w Woli przy ul. Poprzecznej. Powiat wybuduje tam otwartą strefę aktywnego wypoczynku i rekreacji.

strefa aktywnego wypoczynku


Wniosek powiatu pszczyńskiego o dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu organizowanego przez LGD "Ziemia Pszczyńska" został wybrany do dofinansowania. Szacowana wartość inwestycji wynosi 200 tys. zł. Wsparcie ma wynieść niemal połowę tej kwoty. Resztę powiat pszczyński pokryje z własnego budżetu.

Projekt zakłada utwardzenie części terenu kostką brukową oraz wyrównanie i obsianie trawą pozostałej części. Powstanie nowe oświetlenie, pojawią się ławki oraz kosze na śmieci. Planowane jest dosadzenie drzew i krzewów.

W pobliżu planowanego miejsca aktywności znajduje się sporo miejsc użytku publicznego i punktów usługowych. Strefa będzie ogólnodostępna, przyczyni się także do aktywnego wypoczynku osób starszych.

- Chcemy bardziej zadbać o tereny w Woli przy ul. Poprzecznej. To jedno z naszych działań w tym kierunku. Dążymy, żeby było to miejsce ładne i funkcjonalne - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.