pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 2021

Plantacja choinek- czy to dobry pomysł na biznes?

Materiał partnera:

Wielu z nas marzy o założeniu własnego biznesu. Często wpadamy na jakiś pomysł, ale brakuje nam determinacji, aby wcielić taką biznesową ideę w życie i czerpać z niej zyski. Nie ma też co ukrywać, że prowadzenie własnego biznesu niesie za sobą pewne ryzyko. Są też takie biznesy jak plantacja choinek, które nie przyniosą nam zysków od razu.

Źródło: pixabay.com


Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:1. Plantacja choinek - co zrobić, aby biznes wypalił przynosił nam zyski
2. Plantacja świerka pospolitego - czy warto

Otwarcie biznesu takiego jak plantacja choinek wiąże się z pewnym ryzykiem. Plantacja choinek czy plantacja świerka pospolitego pierwsze dochody przyniesie nam dopiero po kilku latach. Poza tym sukces całego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników.

Czy warto się decydować na tak niepewny biznes jak plantacja choinek?Plantacja choinek jako biznes, jest przedsięwzięciem wymagającym od pomysłodawcy bardzo dużego zaangażowania i naprawdę dużych zasobów finansowych. Z pozoru może nam się wydawać, że jest to bardzo intratny biznes, skoro, co roku sprzedaje się w Polsce kilka milionów choinek. Jednak, żeby zarobić na tym biznesie, trzeba najpierw sporo zainwestować. Podstawą jest posiadanie sporej ilości gruntu, który będzie zdatny pod uprawę choinek. Plantację choinek warto zakładać, posiadając na samym początku minimum 5 hektarów ziemi przeznaczonej pod uprawę. Można spotkać się także ze stwierdzeniem, że plantacja choinek, aby być biznesem rentownym, powinna rozpoczynać swoją działalność od powierzchni 30 hektarów. Warto pamiętać także o odpowiednim nasadzeniu plantacji. Nim jednak zasadzimy drzewka, musimy dokonać odpowiedniego nawożenia i przygotować glebę pod uprawę choinek. Powinna ona wynosić około 6,5 tysiąca sadzonek na hektar ziemi uprawnej. Co ważne z tych 6,5 tysiąca drzewek zwykle około tysiąca tylko jest przeznaczanych na sprzedaż. Pozostałe rosną dalej.

Jakie drzewa hodować na plantacji choinek?Wszystko zależy od tego jaką glebę mamy do dyspozycji. Może to być jodła kaukaska sadzonki lub plantacja świerka pospolitego. Wszystko zależy od gleby i wielkości plantacji Nie bez znaczenia jest także położenie plantacji. Plantacja świerka pospolitego może okazać się dobrym pomysłem na biznes, ponieważ w naszym karu właśnie ten gatunek drzewa iglastego jest jednym z najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych drzewek przez polskich konsumentów. Nic dziwnego, skoro świerk pospolity jest drzewkiem dość tanim i łatwym do kupienia. Nim jednak zaoferujemy potencjalnym klientom drzewka z naszej plantacji choinek, musimy się dużo napracować.