pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 2782

Usługi protetyczne w Medicapless - zapraszamy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Medicapless" podaj

Artykuł sponsorowany:

Z pozoru mogłoby się wydawać, że usługi protetyczne dotyczą wybranej części pacjentów. Szczególnie seniorów, gdzie wskutek upływu lat nasze zęby stają się słabsze i a my narażeni jesteśmy na braki w uzębieniu. Jednakże temat usług protetycznych jest znacznie szerszy i dotyczy osób w każdym wieku.

Medicapless - Pszczyna, ul. Kazimierza Wielkiego 4


Czym zatem jest protetyka stomatologiczna?To dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem zgryzu na skutek utraty zębów. Utrata uzębienia może być skutkiem naturalnego procesu wynikającego z wieku pacjenta, ale także predyspozycji do przedwczesnej próchnicy, czasami wynikającej z dbałości o jamę ustną. Nie można również nie wspomnieć o urazach mechanicznych, gdzie wiek i stan uzębienia nie mają znaczenia. Niefortunne zdarzenia dnia codziennego prowadzą do ukruszenia zęba lub jego całkowitej utraty.

Ale jest na to rada. Protetyka umożliwia odbudowę uzębienia i przywrócenie naturalnych funkcji żucia. W protetyce stomatologicznej wyróżniamy dwa podstawowe typy uzupełnień protetycznych: uzupełnienia stałe i ruchome. W ramach uzupełnień stałych mamy do dyspozycji różnego rodzaju rozwiązania od koron, mostów, licówek, nakładek po wkłady koronowo - korzeniowe. Z kolei najczęstsze uzupełnienia ruchome to protezy szkieletowe i akrylowe. Te ostatnie stosowane są przy większych ubytkach zębowych.

Jak widać możliwości jest wiele. Jednak podstawą jest konsultacja w gabinecie stomatologicznym. To lekarz doradzi i podpowie co będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas. Pełny zakres usług protetycznych, gdzie spora część może zostać wykonanych całkowicie bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, dostępny jest w Medicapless w Pszczynie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 4.

Dlaczego warto?Nie od dziś wiadomo, że nasz stan uzębienia to nasza wizytówka. Skorzystanie z usług protetycznych w sposób zdecydowany wpływa na nasze poczucie komfortu, wygląd i przede wszystkim zdrowie, poprzez zmniejszenie ryzyka pojawienia się nowych ognisk próchnicy.

Zapraszamy do Medicapless - Pszczyna, ul. Kazimierza Wielkiego 4

NZOZ Medicapless Sp.J.

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 4

tel. 32 210 10 51
tel. 32 447 66 88

Medicapless

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Medicapless" podaj