pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 2776

Gmina organizuje transport, OSP kolportuje materiały informacyjne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie gminy Pszczyna wspierają akcję informacyjną dotyczącą szczepień, a także organizacji transportu osobom niepełnosprawnym i mającym trudności z dotarciem do punktu szczepień.

Gmina organizuje transport, OSP kolportuje materiały informacyjne
Gmina organizuje transport, OSP kolportuje materiały informacyjne · fot. UM Pszczyna


Zadaniem strażaków ochotników jest kolportaż ponad 30 tys. ulotek, które trafią zarówno do mieszkańców osiedli, jak i pszczyńskich sołectw. Materiały informacyjne przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, która w regionie koordynuje akcją wspieraną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Zdrowia.

- Do pomocy w akcji wyznaczono jedenaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu bardzo szybko materiały informacyjne trafią do mieszkańców. Cieszę się, że zawsze można liczyć na pomoc naszych ochotników, którzy w czasach pandemii pomagali nam między innymi dostarczyć paczki z żywnością do osób potrzebujących - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Na terenie gminy Pszczyna Wydział Polityki Społecznej odpowiada za organizację transportu osób do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Telefon 664-316-645 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj