pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 2672

Trwa przebudowa mostu w Suszcu. Na jakim etapie są prace?

W Suszcu w ciągu ul. Piaskowej trwa przebudowa obiektu mostowego. Zbliżają się do końca roboty związane z przebudową i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu.

Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021
Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021 · fot. Powiat


Końcem września ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa obiektu mostowego w Suszcu. Przeprowadzona ekspertyza wykazała utratę nośności obiektu. Ulica Piaskowa to droga dojazdowa do terenów po kopalni "Krupiński". Zachowanie jej przejezdności ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego tego miejsca.

Dobiegają końca prace związane z przebudową i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu. Do wykonania pozostała część robót związanych z konstrukcją obiektu oraz nawierzchnią jezdni i chodników po obu stronach wiaduktu.

Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021
Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021 · fot. Powiat


Wartość prac związanych z przebudową obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej wyniesie ok. 2,4 mln zł. Powiat pszczyński na realizację zadania pozyskał dofinansowanie m.in. z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

- To kosztowna inwestycja i potężne zadanie logistyczne. Przebudowa mostu w Suszcu realizowana jest na chwilę obecną zgodnie z harmonogramem. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Przebudową zajmuje się wybrana w drodze przetargu Eurovia Polska S.A.

Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021
Przebudowa mostu w Suszcu - 03.2021 · fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.