pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 1549

Trwa przebudowa ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach

Największą tegoroczną inwestycją w sołectwie Jarząbkowice i jedną z większych inwestycji drogowych w gminie Pawłowice jest kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej. Aktualnie trwa realizacja zadania, które zostało zaprojektowane jeszcze w zeszłym roku.

Przebudowa ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach - 03.2021 · fot. UG Pawłowice


Przebudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z DW 938 wraz z odnogą w kierunku ul. Zawadzkiego. Ponadto wybudowany zostanie nowy odcinek drogi łączący się z istniejącą już asfaltową nawierzchnią ul. Kwiatowej.

W sumie przebudowanych zostanie 947 m drogi. Droga będzie szeroka na 4,5 m, a po obu stronach powstaną pobocza o szerokości 0,75 m. Natomiast odnoga ul. Kwiatowej w kierunku ul. Zawadzkiego będzie miała szerokość 3,5 m wraz z mijanką. W ramach inwestycji wykonana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Obecnie prace są na etapie wykonywania kanalizacji deszczowej. Przebudowa ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach została ujęte na liście zadań gminnych, które maja szansę na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jednym z warunków jego otrzymania jest realizacja inwestycji zgodnie ze złożonym projektem. Kwestia otrzymania dofinansowania zostanie rozstrzygnięta w drugiej połowie roku.

Prace wykonuje firma BUD-ROL z Golasowic, ich koszt przewidziano na 1.906.173,93 zł. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec października 2021 roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.