pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 2299

Kuchnia retro - czyli jak stylowo urządzić pomieszczenie?

Materiał partnera:

Zastanawiasz się nad remontem kuchni? Z pewnością przyjdzie czas na wybór kuchenki. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się jakie rodzaje kuchenek wyróżniamy, jakie style są obecnie w modzie. na czym polega różnica między kuchniami do zabudowy oraz wolnostojącymi, jak również są wady i zalety każdego z tych rozwiązań.

Kuchnia retro


Rodzaje kuchenek retro wolnostojącychWśród kuchenek retro wolnostojących można rozróżnić trzy podstawowe ich rodzaje: gazową, elektryczną oraz z płytą indukcyjną. Wciąż jedną z najczęściej wybieranych jest kuchenka gazowa. Może być ona podłączona do gazu ziemnego, który łączy się z instalacją znajdującą się w budynku. Drugą opcją jest butla gazowa z mieszanką propan-butan. Najczęściej płyta grzewcza posiada 4 palniki. Za plus uznaje się cenę oraz koszty eksploatacji, minusem jest emisja spalin, która może osiąść się na garnkach, ścianach, szafkach i pozostawiać nalot.

W przypadku kuchenki elektrycznej zasila się ją energią elektryczną. Tradycyjny palnik zastępuje się polem elektromagnetycznym. Za zalety uznaje się brak zanieczyszczeń, dużą wydajność oraz szeroką gamę funkcji. Za minus można uznać większe koszty eksploatacji.

Trzecim rozwiązaniem są kuchenki z płytą indukcyjną. Zużywają one znacznie mniej energii. Kuchenka jest trwała i odporna na zabrudzenia oraz porysowania. Co więcej daje możliwość szybkiej zmiany temperatury na płycie oraz nie powoduje żadnego osadu, dzięki czemu łatwo się ją czyści. Za wadę można uznać stosunkowo wysoki koszt zakupu, w tym specjalnych garnków. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca jest również dość ciężko dostępna w popularnych sklepach.

Style kuchni - trendy styl vintage, retroObecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kuchenek, które można dostosować do każdego typu kuchni. Wśród stylów rozróżnia się:
  • styl nowoczesny,
  • styl prowansalski,
  • styl retro, vintage.


Na popularności zyskuje ta ostatnia opcja, która z pewnością przykuwa wzrok, dzięki swojej funkcjonalności oraz walorach estetycznych. Kuchenka w stylu retro charakteryzuje się wzornictwem inspirowanym minionymi latami, ale posiada wszystkie funkcje innowacyjnych sprzętów, które są oparte na nowoczesnych technologiach. Kuchenki gazowe wolnostojące w stylu retro są w wielu designach, o różnej kolorystyce, gabarytach. Dzięki temu można dostosować ją w pełni do wnętrza.

Kuchnia do zabudowy, a kuchnia retro wolnostojąca - na czym polega różnica?Kuchnia retro jest jedną z najważniejszych miejsc w każdym pomieszczeniu kuchennym, zwłaszcza gdy uwielbiamy gotować. Istnieje wiele możliwości aranżacji oraz sposobów umieszczenie kuchenki w pomieszczeniu. Może być to zależne od gustu danej osoby, jak również dostępnej przestrzeni i konkretnego miejsca, w którym występuje dostęp do gazu, czy też prądu. Do najczęściej wyróżnianych rodzajów zalicza się jedną z dwóch opcji. Są to:

Kuchnia retro do zabudowy - może być ukryta meblami i wtopić w inne meble kuchenne,
Kuchnia retro wolnostojąca - wygląda ona dobrze postawiona luzem lub też między meblami, ale bez obudowania nimi.
Obydwa wybory są dobre, ale należy dopasować to do swoich wymagań oraz potrzeb. Dzięki wolnostojącej kuchni retro można mięć zdecydowanie więcej swobody w trakcie aranżacji całej kuchni.

Kuchnia vintage


Więcej informacji znajdziesz na stronie: lofra.pl/kuchnie-wolnostojace.

Kuchnia wolnostojąca vintage ma swoje zalety. Pierwszą z nich jest cena. Z pewnością urządzenie nie jest droższe od opcji pod zabudowę, ale ze względu na to, że nie musimy dokładać dookoła mebli robionych na wymiar pozwala sporo zaoszczędzić. Decydując się na zakup kuchenki wolnostojącej należy zwrócić uwagę wyłącznie na takie wymiary jak: szerokość i głębokość przerwy między jednym kawałkiem blatu a drugim. Kuchnia retro musi się bowiem zmieścić miedzy nimi. Wybór opcji wolnostojacej, daje również szansię, że w przypadku awarii czy wymiany na nowy egzemplarz nie trzeba będzie przebudowywać dużej liczby mebli w kuchni. Kolejna zaleta kuchni retro wolnostojącej to ciekawy design. Wielu producentów ma w asortymencie modeale, które są niezwykle ładne oraz doskonale wkomponowują się w zaaranżowaną już kuchnię.

Kuchnia wolnostojąca retro posiada również kilka zasadniczych wad. W przypadku, gdy w domu są dzieci, kuchenka ukryta może okazać się lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko, aby dziecko nie włączyło przypadkowo palnika czy też otworzyło piekarnik. Przez zabudowane urządzenie, trudniej je znaleźć. Dodatkowo kuchnia wolnostojąca nie zawsze musi pasować klientowi pod względem walorów estetycznych.

kuchnia


O marce LofraMarka Lofra specjalizuje się w produkcji stylowych kuchenek retro wolnostojących. Firma została założona 65 lat przez braci Lovato. Rozpoczęli oni produkcję kotłów, a kolejno wytwarzali kuchenki oraz małe piecyki. Produkty marki cechuje klimat retro połączony z wysoką jakością oraz nowoczesnymi technologiami. W asortymencie firmy znajdują się zarówno kuchenki wolnostojące jak i sprzęt do zabudowy.

Czy myśleliście o zakupie retro kuchenki do swojego domu lub mieszkania?