pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1562

Pomoc dla goczałkowickich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z Goczałkowic nie zapłacą w tym roku opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

23 lutego Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Dzięki temu przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną nie zapłacą tej opłaty w 2021 roku. Co więcej, przyznany zostanie częściowy zwrot tym, którzy uiścili już opłatę na cały rok.

- Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji naszych przedsiębiorców w czasie pandemii. Udzielamy im różnego rodzaju ulg i zwolnień, jeśli zwracają się do nas z takimi wnioskami. Zwalniając z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży chcemy choć trochę odciążyć restauratorów, prowadzących lokale gastronomiczne. Tak długie zamknięcie tego typu miejsc to dla nich duże straty - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Prace nad wprowadzeniem tego typu zwolnienia prowadzone były już w ubiegłym roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.