pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 2222

Eliza Megger z medalami 65.PZLA Halowych Mistrzostw Polski

W dniach 20-21 lutego w Toruniu odbyły się 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Klub LKS Pszczyna reprezentowała Eliza Megger, która zdobyła brązowy medal w biegu na 1500m i jednocześnie srebrny w kategorii U23.

65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski - 20-21.01.2021 · fot. www.lkspszczyna.pl


Eliza od ponad roku borykała się z różnymi zdrowotnymi problemami. Skrócony proces przygotowawczy do sezonu halowego nie pozwolił na pełną realizację zamierzeń startowych, tzn. udział Elizy w mitingach międzynarodowych, by tam zmierzyć się z uzyskaniem kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy.

Bieg na mistrzostwach rozgrywany był w wolnym tempie i finisz decydował o kolejności na mecie. Bardzo mocne przyspieszenie na ostatnich 400m, wzmocnione na ostatnim okrążeniu stawiały przed zawodniczkami egzamin z siły i szybkości. Eliza uległa jedynie Martynie Galant (OŚ AZS Poznań) i Klaudii Kazimierskiej (LKS Vectra Włocławek) uzyskując wynik 4:24,33.

Jest to pierwszy medal Elizy w seniorskich mistrzostwach.

65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski - 20-21.01.2021
65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski - 20-21.01.2021 · fot. www.lkspszczyna.pl


- Na Halowych Mistrzostwach Polski wywalczyłam brąz i srebro na dystansie 1500m. Pisząc te słowa dwa dni po fakcie, jestem w pełni zadowolona z tego sukcesu, chociaż zaraz po przebiegnięciu mety nie było to takie oczywiste... Nadal czuję lekki niedosyt, jednak jedynie co mi teraz pozostało, to przekuć to w motywację do dalszej pracy - skomentowała swój występ Eliza Megger.

- Warto zaznaczyć, że droga, która prowadziła do tych mistrzostw nie była oczywista. Zmagałam się z większymi i mniejszymi problemami zdrowotnymi, które ostatecznie wraz z trenerką pokonałyśmy i teraz możemy cieszyć się aż z dwóch medali! Podziękowania należą się również całemu klubowi LKS Pszczyna, który mnie nieustannie wspierał i kibicował - dodaje Eliza.

BM / pless.pl, źródło: LKS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.