pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 924

Po czym poznać, że biuro rachunkowe jest dobre? Przeczytaj, nim podpiszesz umowę!

Materiał partnera:

Firma, której powierzamy swoją księgowość, nie powinna być wybierana na chybił trafił. Nie inaczej jest z biurem rachunkowym. Po czym poznać, że jest dobre? Jak zweryfikować jakość świadczonych usług? Co warto wiedzieć, nim podpiszemy umowę? Dzielimy się radami.

Ochrona informacji i bezpieczeństwo danych


Warto podkreślić, że kiedy decydujemy się na współpracę z biurem rachunkowym, powierzamy nie tylko swoją księgowość. Przede wszystkim powierzamy cały ogrom wrażliwych danych, które są prawnie chronione. Niemniej, zadbanie o ochronę i bezpieczeństwo tych informacji spoczywa częściowo na biurze rachunkowym. Przed podpisaniem umowy warto więc zapytać, w jaki sposób firma przechowuje dane. Czy zapobiega ich wyciekowi? Jaką politykę bezpieczeństwa stosuje? Czy ma plan B na wypadek utraty danych? To pytania, które koniecznie trzeba zadać.

Kwalifikacje pracownikówWymóg posiadania certyfikatu Ministerstwa Finansów przez osoby zajmujące się księgowością został już zniesiony. W praktyce nie trzeba więc posiadać żadnych dokumentów potwierdzających kwalifikacje księgowe, aby księgowość prowadzić. Co jednak warto podkreślić, pracownicy dobrych biur księgowych nie są rekrutowani z przypadku. Muszą dysponować jakimiś kwalifikacjami, które Ty, jako przyszły klient, możesz zweryfikować. Zapytaj o szkolenia, ukończone szkoły czy studia. Dowiedz się, co biuro robi, aby podnosić kwalifikacje pracowników i być na bieżąco.

Zakres świadczonych usługNiektóre biura rachunkowe specjalizują się w określonymi typie usług. Inne świadczą usługi kompleksowe. Jaka opcja jest lepsza? Zależy to od Twoich potrzeb, jednak w większości przypadków zalecana jest współpraca z firmą, która zajmuje się księgowością całościowo. Robi tak np. biuro rachunkowe Cyrek Finance, które poza rachunkowością / księgowością świadczy również usługi z zakresu kadr i płac oraz doradztwa finansowego i podatkowego. Dlaczego to dobry wybór?

Kompleksowe usługi są bardziej praktyczną opcją współpracy. Dzięki temu z kilkoma pozornie różnymi problemami możesz udać się do jednej firmy, zamiast zasięgać opinii kilku specjalistów. Przekłada się to na oszczędność czasu i pieniędzy. Co warto podkreślić dodatkowo, nawet jeśli obecnie nie potrzebujesz np. usług z zakresu doradztwa podatkowego, może się okazać, że za jakiś czas będzie Ci to niezbędne. Współpraca z biurem świadczącym kompleksowe usługi jest więc też rodzajem zabezpieczenia na przyszłość. Będziesz od razu wiedzieć, gdzie się udać i jak szybko rozwiązać swój problem.

Więcej o takiej formie współpracy dowiesz się od Cyrek Finance. Zadzwoń pod nr +48 42 715 40 59 lub napisz na biuro@cyrekfinance.com.

Opinie i referencje


Dobrym źródłem informacji o jakości usług biura rachunkowego są opinie. Oceny wielu firm znajdziesz bez problemu w sieci, jednak jeśli biuro jest nowe lub po prostu nie prowadzi działań w internecie, może to być trudne. W takim przypadku warto zapytać o referencje. Te także są cennym źródłem informacji i umożliwiają wyciągnięcie pewnych wniosków.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Działalność księgowa powinna być objęta ochroną ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. To rodzaj zabezpieczenia dla klienta na wypadek przeróżnych okoliczności, w tym po prostu pomyłek. Bardzo istotny jest zakres takiego ubezpieczenia. Warto się z nim dokładnie zapoznać, aby mieć pewność, że obejmuje to, czego oczekujemy.