pless.pl

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1295

Bimatoprost - Co to jest?

Materiał partnera:

Bimatoprost to związek chemiczny, którego działanie zbliżone jest do właściwości naturalnego hormonu prostaglandyny. To organiczny związek, który bardzo często stosowany jest w kroplach do oczu, a także odżywkach do rzęs i brwi. Przekonaj się, jakie ma działanie, a także czemu warto stosować kosmetyki, które zawierają go w swoim składzie.

Bimatoprost - Co to jest?


Kiedy stosuje się bimatoprost?To syntetyczny prostamid, który jest pochodną prostaglandyn. Wykazuje podobne do nich właściwości. Przez lata ten związek chemiczny stosowany był w kroplach do oczu. Jego stosowanie było zalecane przy leczeniu jaskry. Jednak podczas badań zauważono, że osoby stosujące krople z tym organicznym związkiem chemicznym mają grube i długie rzęsy. Kolejne badania potwierdziły, że bimatoprost ma pozytywny wpływ na porost rzęs i brwi. Na stronie https://eleverlashpoland.pl/blog/porady/bimatoprost-w-odzywkach-do-rzes/ dostępnych jest więcej szczegółowych informacji na temat bimatoprostu oraz jego zastosowania.
Jakie działanie ma bimatoprost?

Stosowany w odżywkach na rzęsy i brwi przyczynia się do przyśpieszenia wzrostu włosków. Dzięki temu odżywki zawierające w składzie bimatoprost sprawiają, że rzęsy i brwi stają się gęstsze. Dodatkowo poprawia kondycję brwi i rzęs sprawiając, że włoski zaczynają być grubsze i silniejsze. Oprawa oka staje się ciemniejsza, co nadaje spojrzeniu głębi i zmysłowości. Działanie bimatoprostu polega na tym, że przyczynia się on do przedłużenia fazy wzrostu włosów. To sprawia, że zarówno rzęsy, jak i brwi rosną dłużej, dzięki czemu włoski mogą osiągnąć większe rozmiary. Rzęsy okalające oczy stają się ciemniejsze i grubsze. Dzieje się tak, ponieważ substancja ta jest również odpowiedzialna za pogłębianie naturalnego ich koloru.

Odżywki na rzęsy i brwi z bimatoprostemKobiety marzą o tym, by ich rzęsy stały się gęste, długie i ciemniejsze. Dzięki temu kolor oczu zostanie podkreślony, a spojrzenie stanie się hipnotyzujące. Dobrym sposobem na poprawienie kondycji oraz wyglądu rzęs jest zastosowanie odżywki. Polecanym produktem, który cieszy się dobrymi opiniami jest odżywka EleverLash. Warto jednak pamiętać, by podczas stosowania preparatów z bimatoprostem przestrzegać wszystkich zaleceń producenta. Odżywka nie powinna dostać się do oka, a jeśli będzie miała z nim kontakt, należy przemyć je dużą ilością wody. Tego rodzaju kosmetyki stosuje się zazwyczaj raz dziennie, najlepiej wieczorem, by rzęsy wzmacniać i regenerować w trakcie snu.