pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021
  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2882

3 stycznia pociągi powrócą na linię do Wisły Głębce

Za nami:

Wykonawca dokończył niezbędne prace i zamontował urządzenia zapewniające bezpieczny przejazd pociągów na odcinku Pierściec - Skoczów - Goleszów. Dzięki temu, pociągi pojadą do Wisły Głębce od niedzieli, 3 stycznia. Do 2 stycznia przewoźnik będzie prowadził jazdy zapoznawcze szlaku.

Od niedzieli pociągi pojadą z większą prędkością (do 100 km/h) na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) - Skoczów, co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut. Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze.

Na odcinku Bronów (Chybie) - Skoczów położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów - Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie.

Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów - Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku.

BM / pless.pl
źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.