pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3734

Bożena Wieczorek dziękuje za okazaną pomoc

Artykuł sponsorowany:

Kochani Przyjaciele, Znajomi i Nieznajomi Ludzie Dobrej Woli!

choinka, święta, boże narodzenie
fot. pixabay.com


Dobiega końca 2020 rok, za moment Święta. Świat przystanie na chwilę, rozbłysną światła na choinkach, podzielimy się opłatkiem. Urok Wigilijnego wieczoru sprawi, że ludzie (nawet Ci, którzy na co dzień są oponentami) będą się do siebie uśmiechać, składać życzenia, obdarowywać prezentami, po prostu - ludzie będą czynić Dobro. Czerwone Gitary w swym nieśmiertelnym świątecznym hicie śpiewały, że w Tym Dniu "gasną wszystkie spory". Niech tak właśnie będzie!

Niech ten 2020 rok złoży nam w darze Dzień Wigilii i całe Święta. Niech to będzie czas Pokoju! Pokoju w naszych sercach i pokoju na świecie. Niech to będzie czas wzajemnej życzliwości, miłości, dobroci, czułości, hojności i wdzięczności. Życzliwość buduje mosty między ludźmi, pomaga rozwiązać najtrudniejsze sprawy.

Miłość uskrzydla, wybacza, nie zazdrości, nie unosi się pychą i czyni wszystko to, co zapisane jest w 1 liście do Koryntian, "Hymnie o miłości". Dobroć pozwala na podzielenie się z innymi tym, co najlepszego mamy. Czułość budzi najtkliwsze nuty człowieczeństwa. Hojność pozwala uczynić łatwiejszym życie ludzi w potrzebie. Wdzięczność... Wdzięczność jest uczuciem, które obecnie wypełnia po brzegi moje serce! Wdzięczność jest czymś, co przez ten tekst wszystkim moim Przyjaciołom, Znajomym i Wszystkim Nieznajomym Ludziom Dobrej Woli, pragnę w tym wyjątkowym czasie wyrazić.

Trudno jest ubrać wdzięczność w słowa. To jakieś wewnętrzne światło, które wypełnia istotę od środka i sprawia, że na twarzy wykrzywionej bólem pojawia się uśmiech ukojenia. To światło zapala ludzka bezinteresowna życzliwość, miłość, dobroć czułość i hojność. To światło jest teraz we mnie i gorąco pragnę się nim podzielić.

Mijający rok był dla mnie rokiem WYJĄTKOWYM. Doświadczyłam w nim wielu skrajnych emocji i stanów. Ból, smutek, rozpacz i cierpienie mieszały się z ukojeniem, nadzieją i - mimo wszystko - radością. Ogromną radość sprawia bowiem fakt, że ma się obok siebie tylu Wspaniałych Ludzi.

Chciałabym w tym miejscu podziękować za wszelkie przejawy empatii, solidarności, dobroci i hojności. Nie mogę wymienić z imienia i nazwiska wszystkich tych ludzi, którzy mi pomogli, bo nie chciałabym nikogo pominąć, a danych niektórych z nich po prostu nie posiadam, gdyż pomoc była anonimowa.

Wszystkim Wam, którzy obdarzyli mnie życzliwą myślą, jakimkolwiek wsparciem duchowym, materialną pomocą - Z GŁĘBI MEGO SERCA DZIĘKUJĘ!!! Dziękuję za każde wsparcie, za dobre słowo, za każdy życzliwy gest, za każdą pomoc, za każdą ofiarowaną kwotę.

Dziś, dzięki Wam Drodzy Przyjaciele, Znajomi i Nieznajomi wiem, że po burzy jest szansa na słońce, a ogień kojarzy się nie tylko z okrutnym żywiołem lecz również z żarliwością i dobrocią ludzkich serc!

Życzę Wam Spokojnych, Wypełnionych Wyłącznie Dobrymi Emocjami Świąt i lepszego niż ten mijający, Zdrowego (pod każdym względem)

Nowego 2021 Roku!


Bożena Wieczorek