pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1791

Wnętrza w kolorach roku Pantone 2021

Materiał partnera:

Instytut Pantone zrzesza znawców trendów, którzy każdego roku typują kolor roku. W grudniu, wyjątkowo wybrano dwa odcienie: Ultimate Gray i Illuminating, które doskonale wpisują się w wiele aranżacji wnętrz. Przyglądamy się bliżej kolorom roku 2021, sprawdzamy, z czym można je połączyć i w jakich pomieszczeniach warto je zastosować.

Wnętrza w kolorach roku Pantone 2021
Ultimate Gray i Illuminating to zgrany duet do każdego wnętrza, także łazienkowego. · fot. Domni.pl


Pantone wybrało kolory roku 2021Od prawie 20 lat Instytut Pantone zrzeszający wybitnych znawców koloru, ogłasza prognozy na najmodniejszy kolor nadchodzącego roku. W tym roku podobnie jak w 2016, eksperci wybrali aż dwa kolory: łagodną szarość Ultimate Gray i ciepły, żółty odcień lluminating. Oba kolory odzwierciedlają sytuacje bieżącego roku. Z jednej strony szarość symbolizuje to, co stałe - kolor skał, kamieni. Kojarzy się z trwałością, spokojem i równowagą, którego tak bardzo brakowało nam w mijającym roku. Drugi odcień Iluminating przywołuje na myśl pozytywne emocje, daje nadzieję i optymizm. Kolory roku Pantone 2021 dobrze prezentują się zarówno razem, jak i osobno. Zastosowane w odpowiednich proporcjach pomogą stworzyć nam modne wnętrze.

Wnętrza w kolorach roku Pantone 2021
Żółte akcenty we wnętrzach będą ciekawym uzupełnieniem wnętrz w skandynawskim stylu. · fot. Ceramika Paradyż


Modne kolory w pokojuBez wątpienia najmodniejsze kolory ścian w tym roku będą bazować na neutralnych szarościach, które są dobrym tłem dla kolorowych dodatków. Wybierając kolory do pokoju, warto spokojne odcienie połączyć z mocniejszymi akcentami: kolorową tapetą umieszczoną na jednej ścianie, barwnymi zasłonami, czy tkaninami: zasłonami, narzutą, dekoracyjnymi poduszkami. Modne kolory pokoju będą także ciekawym tłem dla tapicerowanych sof i foteli.

Kolor roku w łazienceOba kolory roku dobrze sprawdzą się w łazience. W aranżacji możemy sięgnąć po szare płytki, które są ciekawym tłem dla pozostałego wyposażenia. Do wyboru mamy szeroką gamę wzorów i kolorów płytek ściennych i podłogowych. Świetlisty kolor Illuminating warto wprowadzić pod postacią dodatków: ręczników, dozowników, dekoracyjnych elementów. Kolor ten możemy zastosować także na wybranej ścianie, podkreślając np. strefę umywalkową w projektowanym wnętrzu. Modne kolory w łazienkach możemy zestawić z ponadczasową bielą, dobrze prezentuje się w połączeniu z wyrazistą czernią, chromem na bateriach łazienkowych. Więcej inspiracji związanych z kolorem Pantone 2021 znajdziecie tutaj.

Wnętrza w kolorach roku Pantone 2021


Ultimate Gray & Illuminating w przedpokojuKolor roku 2021 możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, także przedpokoju. W mniejszych wnętrzach należy uważnie dobrać proporcje między kolorami, szarość warto połączyć z bielą, która zawsze, optycznie powiększa przestrzeń. Sprawdzonym sposobem jest także umieszczenie lustra, czy lakierowanych na wysoki połysk frontów mebli. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem stworzą ciekawą grę światła.

Wnętrza w kolorach roku Pantone 2021
Projekt przedpokoju w modnych kolorach. Delikatne szarości, biel, czarne i żółte akcenty stworzą spójne wnętrze. · fot. Domni.pl


Bez wątpienia rok 2021 upłynie nam pod znakiem dwóch opisanych wyżej odcieni: kojącej szarości i energetycznej, żółtej barwy. Modne kolory na ścianę będą ciekawym wyjściem do dalszych, projektowych poszukiwań, w formie drobnych akcentów rozświetlą nam projektowaną przestrzeń.

Inne, ciekawe pomysły na wnętrze możecie znaleźć na portalu domni.pl.