pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1310

Wykorzystaj komputer nie tylko do pracy. 3 rzeczy, do których może ci się przydać

Materiał partnera:

Technologia oznacza możliwości. W dobie pandemii koronawirusa jej rola w naszym życiu codziennym stała się jeszcze większa. Wiele osób uczy się i pracuje zdalnie. Za pośrednictwem komputera możemy spełniać swoje potrzeby społeczne i kulturowe, a także radzić sobie z wieloma sprawami formalnymi. Oto pięć rzeczy, do których możesz wykorzystać swój komputer oprócz pracy

1. Załatwianie formalnościWiele instytucji i firm otwiera przed klientami możliwości komunikacji za pośrednictwem komputera i internetu. Jeszcze kilka lat temu załatwianie spraw w banku lub w firmie świadczącej usługi telekomunikacyjne było jednoznaczne z wizytą w najbliższym punkcie. Dzisiaj wszystkie te kwestie można rozwiązać zdalnie - za pośrednictwem dedykowanych stron i platform.

Co konkretnie da się zrobić przez internet? Przykładowo może to być zawiązanie umowy z bankiem i otwarcie nowego konta - lub w razie potrzeby - zamknięcie go. Istnieje również możliwość skontaktowania się z dostawcą internetu lub telewizji i nawiązania z nimi współpracy - wszystko to zdalnie. Niezwykle pomocna może okazać się możliwość złożenia dokumentu jakim jest deklaracja PIT online - robi się za pośrednictwem profilu zaufanego i platformy e-PUAP. Złożenie PIT-u przez internet jest bardzo proste i nie wymaga od nas większego wysiłku. Deklaracja jest bowiem wypełniana automatycznie, a naszym zadaniem jest jedynie sprawdzenie poprawności prowadzonych danych.

2. Nauka języków obcychZnajomość różnych języków od zawsze była kluczem do odkrywania nowych możliwości i poszerzania horyzontów. Dzięki internetowi możliwość nauki niemal każdego języka stała się dostępna dla wszystkich, którzy mają do dyspozycji komputer i łącze odpowiedniej jakości.

Naukę języków kojarzymy przede wszystkim z kursem teoretycznym i rozwiązywaniem zadań związanych z gramatyką i słownictwem. Jednak uczenie się języka przez internet niekoniecznie musi tak wyglądać. W sieci znajdziemy naprawdę wiele kursów, które pozwalają na bardzo szybką i co najważniejsze - praktyczną - naukę. Tego typu zajęcia polegają na aktywnym uczestnictwie i komunikacji pomiędzy nauczycielem i podopiecznymi. Kiedy z kolei zdobędziemy już podstawowe kompetencje językowe - zazwyczaj mamy możliwość nawiązania kontaktu z native speakerem danego języka i praktykowania nauki poprzez rozmowę.

3. Kurs gry na instrumencieWiele osób zawsze marzyło o tym, aby nauczyć się grać na gitarze, pianinie, skrzypcach lub dowolnym innym instrumencie. Zdobywanie tego typu umiejętności na własną rękę okazuje się jednak czasochłonne i skomplikowane. Nie każdy z kolei, z różnych powodów, ma możliwość nauki w szkole muzycznej lub prywatnych lekcjach.

Pod tym względem internetowy kurs może okazać się bardzo pomocny. Przygotowują go bowiem zawodowi muzycy, którzy są w stanie w bardzo przystępny sposób przekazać nam niezbędną wiedzę i wskazać miejsca, w których możemy znaleźć możliwości dalszego rozwoju. Dzięki zdalnej formie możemy nauczyć się całkiem nieźle grać nawet w przeciągu paru tygodni - i to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.