pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 grudnia 2020
  • wyświetleń: 811

Góry zapraszają

Materiał partnera:

Gdy myślimy Tatry, to na myśl przychodzi niewątpliwie kultowe Zakopane. Zarówno klimat Krupówek, jak i tradycyjna kuchnia, muzyka i atrakcje oraz panorama najpiękniejszych szczytów przyciągają tysiące turystów o każdej porze roku. Tu jest zawsze ciekawie, a swoje miejsce znajdą zarówno ci, którzy chcą odpocząć w ciszy, jak i miłośnicy gwaru i zabawy do białego rana. Zimą Zakopane staje się oczywiście mekką narciarzy, a liczne wyciągi w okolicach sprawiają, że każdy znajdzie idealną opcję dla siebie.

1. Co robić w Zakopanem?
2. Gdzie spać w Zakopanem?

Co robić w Zakopanem?Każda pora roku jest idealna na urlop czy weekend w Zakopanem, choć niewątpliwie to wakacje, ferie, święta i długie weekendy przyciągają najwięcej turystów. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek oraz wyjazd z drugą połówką czy też relaks w samotności. Niewątpliwie poza restauracjami, bazą noclegową i atrakcjami wszystkich przyciągają Tatry, liczne szlaki, najpiękniejsza natura oraz niezapomniane wrażenia. A te oczywiście bywają zmienne, bo każda pora roku ma swoje prawa i swój klimat. Warto jednak pamiętać, że gdy wybieramy się do stolicy polskich Tatr w popularnym okresie, to noclegi Zakopane należy rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Gdzie spać w Zakopanem?Bardzo różnorodna baza noclegowa w Zakopanem sprawia, że każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie w zależności od potrzeb, przyzwyczajeń oraz możliwości finansowych. Wielu klientów wybiera apartamenty w centrum miasta, inni chętnie szukają kwater przy szlakach. W Zakopanem znaleźć można i hotel SPA, i turystyczne schroniska. I właśnie ta różnorodność sprawia, że każdy turysta może liczyć na wymarzone warunki odpoczynku. Dotyczą one również tego, czy można przyjechać z psem, czy mamy zapewnione posiłki lub też jest dostęp do kuchni. W wielu miejscach znajduje się również plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia nart, rowerów lub kijków do Nordic Walking. Warto także zwrócić uwagę na dostęp do Wi-Fi, choć to staje się już pewnym standardem.

Dobre miejsce noclegowe z pewnością wpłynie na sam sposób odpoczywania czy aktywności. Wiele osób ceni bliskość sklepów, restauracji oraz rozrywek i dla nich centrum jest rewelacyjną opcją. Inni lubią ciszę i spokój, więc chętnie zatrzymają się w pewnej odległości od głównych turystycznych tras. Dodatkowym argumentem są zawsze atrakcje, usługi, góralski folklor oraz różnorodne możliwości. A tych w Zakopanem nie brakuje, bo im większa konkurencja i wyższe oczekiwania, tym baza lepiej. I dlatego właśnie tu się wraca.