pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1009

Żorskie hospicjum im. Jana Pawła II potrzebuje pomocy

Od wielu lat żorskie hospicjum im. Jana Pawła II niesie pomoc chorym, potrzebującym opieki mieszkańcom nie tylko Żor, ale i okolicznych miejscowości, w tym również mieszkańcom gminy Pawłowice. Teraz, ze względu na epidemię koronawirusa i małą ilość pacjentów, zarówno w opiece stacjonarnej, jak i domowej, placówka nie otrzymuje pełnej kwoty z kontraktu NFZ.

Wprowadzone obostrzenia wymusiły wstrzymanie odwiedzin w hospicjum, a to spowodowało, że wiele rodzin nie zgłasza swoich bliskich do opieki. Także odczuwa się brak dochodów z organizowanych kwest, biegów czy koncertów charytatywnych, które zawsze znacząco zasilały budżet Hospicjum. sytuacja finansowa placówki jest bardzo trudna, a każda pomoc cenna.

Dlatego działacze stowarzyszenia oraz pracownicy apelują o wsparcie. Na stronie internetowej www.hospicjumzory.pl uruchomiona została "wirtualna puszka", do której każdy chętny może wpłacić datek w dowolnej wysokości. Wpłacone środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” apeluje o pomoc

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.