pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1084

Wójt Pawłowic podziękował za współpracę siostrze Felicycie

Danuta Mryka, czyli siostra Felicyta - dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach, zakończyła pracę w ośrodku, którym kierowała przez dwanaście lat. Do pełnienia tej funkcji powraca po latach siostra Rafaela.

Wojt Pawłowic dziękuje siostrze Felicycie za 12 lat posługi
Wójt Pawłowic dziękuje siostrze Felicycie za 12 lat posługi · fot. UG Pawłowice


Dom Pomocy Społecznej, prowadzony przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi, jest placówką opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziewczętami i kobietami. Średnio w placówce przebywa ok. 90 mieszkanek. Przez 12 lat ośrodkiem kierowała siostra Felicyta (Danuta Mryka), która od 1 grudnia została przeniesiona do Czarnowąsów na Dolnym Śląsku, gdzie będzie kierowała Domem Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel podziękował siostrze za lata współpracy, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej działalności. Nową dyrektorką ośrodka została siostra Rafaela (Ewa Adamuszek), która była już dyrektorką pielgrzymowickiej placówki pięć lat przed siostrą Felicytą.

Siostra Felicyta
Od lewej: siostra Rafaela, wójt Franciszek Dziendziel, siostra Felicyta · fot. UG Pawłowice


Drogi pielgrzymowickiej placówki i gminy Pawłowice wielokrotnie się krzyżowały. Mieszkanki często uczestniczyły w świątecznych jarmarkach organizowanych przy urzędzie gminy, a samorządowcy byli zapraszani na występy przygotowywane przez uczennice oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych z Pszczyny funkcjonującym przy domu pomocy. W 2015 roku, w ramach dorocznej gminnej akcji Pola Nadziei, sadzenie cebulek żonkili odbywało się właśnie na terenie DPS-u, a w spotkaniu udział wzięły nie tylko mieszkanki ośrodka, ale również przedstawiciele lokalnej i gminnej społeczności. Gmina wspierała również palcówkę finansowo, m.in. w ubiegłym roku z budżetu gminy Pawłowice przekazano 30 tys. zł powiatowi pszczyńskiemu na rozbudowę sensorycznego placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.