pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 1637

Pawłowice: kolorowo, nowocześnie i przestronnie - PP1 w nowej odsłonie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach" podaj

Od 2 listopada przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach korzystają z przebudowanego i wyremontowanego obiektu.

Kolorowo, nowocześnie i przestronnie - PP1 w Pawłowicach w nowej odsłonie - 11.2020 · fot. UG Pawłowice


W placówce wykonano szereg prac, dzięki którym przedszkole nabrało nie tylko nowoczesnego wyglądu, ale zwiększona została przestrzeń, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania budynku. Powstała doskonale urządzona kuchnia. Na jej środku znajduje się wyspa, do której zakupiono 10-poziomowy piec konwekcyjno-parowy. Dzięki znajdującym się w nim 10 rusztom, bez problemu będzie można przygotować posiłki dla 175 dzieci uczęszczających do placówki. Piec daje możliwość przygotowania posiłków na różne sposoby, m.in. pieczenie nawet w 300C czy pieczenie z parą. Do gotowania zamontowany został sześciopalnikowy piec gazowy oraz dwa taborety gazowe do gotowania w dużych garnkach. Pozostawiono dotychczasową patelnię elektryczną, która nadal spełnia bez zarzutu swoją funkcję. Nad wyspą zamontowano nowy okap nawiewno-wywiewny, a dla całej kuchni i zaplecza kuchennego - nową wentylację. Nowością jest też zmywalnia ze stołem załadowczo-wyładowczym i gastronomiczną zmywarką kapturową. Pojawiły się też nowe szafy i nowe zlewozmywaki z nierdzewnej stali. Dla pracowników kuchni wyremontowano również łazienkę.

Kolorowo, nowocześnie i przestronnie - PP1 w Pawłowicach w nowej odsłonie - 11.2020
Kolorowo, nowocześnie i przestronnie - PP1 w Pawłowicach w nowej odsłonie - 11.2020 · fot. UG Pawłowice


Aby zwiększyć liczbę dzieci przyjmowanych do przedszkola, wyodrębniono dodatkową salę. Było to możliwe dzięki podzieleniu wysokiego pomieszczenia stropem. W przedszkolu na piętrze powstał więc dodatkowy, przestronny pokój. Ponadto powstały dwie nowe łazienki (na parterze i pierwszym piętrze) dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz winda. Budynek został także dostosowany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Na klatce schodowej zamontowano klapę dymną, która dzięki specjalnym czujnikom będzie samoczynnie się otwierać w momencie pojawienia się dymu. Przebudowano instalację hydrantową, wycyklinowano podłogi, zabudowano nowe grzejniki wraz z osłonami, odnowiono pomieszczenia administracji.

Budynek zmienił się nie tylko w środku, ale również z zewnątrz. Odświeżono elewację obiektu, przebudowano wejście do przedszkola. Wydzielona została szatnia dla dzieci, a w celu zapewnienia bezpieczeństwa - zamontowano system domofonów.

Prace w pawłowickim przedszkolu były wykonywane przez firmę SKID z Pawłowic i w sumie kosztowały ok. 3 mln zł.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach" podaj