pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 6502

Biskup z powiatu objął diecezję Buoganville w Papui Nowej Gwinei

Pochodzący z powiatu pszczyńskiego ksiądz biskup Dariusz Kałuża, który należy do zakonnego zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, od niedzieli, 15 listopada posługuje w diecezji Buoganville w Papui Nowej Gwinei.

Uroczystości związane z objęciem przez ks. bp. Kałużę diecezji Buoganville w Papui Nowej Gwinei - 15.11.2020 · fot. Dariusz Kałuża / Facebook


Ks. bp Dariusz Kałuża w Papui Nowej Gwinei posługuje jako duszpasterz od 1997 roku. Był m.in. proboszczem dwóch parafii w diecezji Mendi, dyrektorem diecezjalnego centrum formacyjnego dla katechistów, wikariuszem generalnym i administratorem diecezji Mendi. Od 2015 roku jest wikariuszem duszpasterskim w archidiecezji Madang. W 2016 roku został mianowany przez papieża Franciszka MSF biskupem diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei.

Dariusz Kałuża całą formację odbył w Polsce. W 1985 r. po ukończeniu Niższego Seminarium w Częstochowie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, które prowadzi działalność misyjną. W zakonnym seminarium w Kazimierzu Biskupim ukończył studia filozoficzne i teologiczne. Jak informuje Radio Watykańskie, Po święceniach kapłańskich w 1993 r. pracował przez trzy lata w parafii w Złotowie. Następnie wyjechał na studia językowe do Wielkiej Brytanii.

ar / pless.pl, źródło: Radio Watykańskie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.