pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 5462

Dzięki ekologicznemu ogrzewaniu będzie zwolnienie z podatku?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Wniosek w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości dla mieszkańców i przedsiębiorców, którzy ogrzewają swoje budynki w sposób ekologiczny, złożyło u burmistrza Pszczyny oraz w pszczyńskiej Radzie Miejskiej Stowarzyszenie "Nie Dokarmiaj Smoga".

smog Goczałkowice
Dzięki ekologicznemu ogrzewaniu będzie zwolnienie z podatku? · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Jako Stowarzyszenie "Nie Dokarmiaj Smoga" złożyliśmy dzisiaj wniosek do Burmistrza i Rady Miejskiej w ramach konsultacji społecznych o zwolnienie z podatku od nieruchomości zarówno od budynków jak i od całych powierzchni działek, w przypadku osób fizycznych oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości dla pierwszych 100 metrów kwadratowych budynków oraz pierwszych 1000 metrów kwadratowych działki w przypadku obiektów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza - informuje Stowarzyszenie "Nie Dokarmiaj Smoga".

- Według naszej propozycji warunkiem uzyskania takiego zwolnienia jest ogrzewanie budynku w sposób ekologiczny tzn. gazem, prądem, pompą ciepła, OZE. Pragniemy w ten sposób docenić osoby często od wielu lat dbające o czyste powietrze, które w dodatku często własnym nakładem środków bez wsparcia ze strony gminy zainstalowały ekologiczne źródła ciepła - dodaje pszczyńska organizacja ekologiczna.

- Emisja pyłów z ekologicznych źródeł ciepła jest o ponad 99% niższa w porównaniu do tzw. Kopciuchów, w związku z czym proponujemy całkowite zwolnienie tych mieszkańców i firm z podatku od nieruchomości. Forma całkowitego zwolnienia ułatwi procedury i brak konieczności wyliczania podatku. Mamy nadzieję, że zarówno Burmistrz jaki i Radni wielokrotnie deklarujący działania na rzecz czystego powietrza, których to efektów działań nie można dostrzec w kłębach smogu poprą naszą propozycję jako skromne potwierdzenie swoich ekologicznych aspiracji - podkreślają eko-aktywiści.

- Mamy świadomość, że kwoty jakie mogą zaoszczędzić mieszkańcy i firmy są niewielkie w skali wymaganych nakładów jakie ponieśli, ale też możemy mieć pewność, patrząc na śmiałą politykę kadrową i inwestycyjną prowadzoną przez gminę, że ulgi te nie spowodują uszczerbku w budżecie gminy. Taka inicjatywa na pewno pomoże małym przedsiębiorstwom działającym na terenie Gminy Pszczyna w przetrwaniu trudnego okresu gospodarczego, a co za tym idzie zasilą budżet gminy w kolejnych latach. W ostatnich latach z podatku zostały zwolnione wybrane firmy - my proponujemy jednakowe warunki dla wszystkich. Zachęcamy mieszkańców do kontaktu ze swoimi Radnymi, aby wsparli powyższe propozycje - podsumowują działacze Pszczyńskiego Alarmu Smogowego.

mp / pless.pl, źródło: Nie Dokarmiaj Smoga

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj