pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2020
  • wyświetleń: 5276

"Co je Borowicz na Śląsku" w Skansenie, Zamku i Promnicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

W skansenowej Izbie Młynarza, Muzeum Zamkowym i Zameczku Myśliwskim Promnice w tym tygodniu kręcono odcinek programu "Co je Borowicz na Śląsku?", który zostanie wyemitowany już w grudniu na kanale Kuchnia +.

W skansenie kręcili odcinek do "Co je Borowicz na Śląsku" - 12.11.2020 · fot. Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


W części powstającej w Skansenie wziął udział dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie - Michał Makowski, z wykształcenia leśnik, który opowiedział o skarbach lasu i ugotował leśne pyszności wraz z Adamem Borowiczem - gospodarzem programu. W skansenowej chacie przyrządzono m.in. kaszę gryczaną z leśnymi grzybami.

Co je Borowicz na Śląsku
Co je Borowicz na Śląsku - odcinek prosto z Muzeum Zamkowego - 12.11.2020 · fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


Ekipa Borowicza 12 listopada zagościła też w Muzeum Zamkowym w Pszczynie i Zameczku Myśliwskim Promnice. Gospodarz programu rozmawiał w Sali Lustrzanej - dawnej jadalni Hochbergów, z Maciejem Klussem, dyrektorem Muzeum o zwyczajach kulinarnych dawnych mieszkańców zamku, potrawach, które pojawiały się na książęcym stole, godzinach posiłków i stylu życia ówczesnej arystokracji, w tym o ulubionej rozrywce, czyli polowaniach, i dziczyźnie w menu.

Odcinek programu "Co je Borowicz na Śląsku" prosto z Pszczyny zostanie wyemitowany w grudniu. Będzie nosił tytuł "Las i woda". O dokładnej dacie premiery poinformujemy wkrótce.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj