pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 2136

Goczałkowice dla Niepodległej - kwiaty i znicze pod pomnikiem

11 listopada świętujemy rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. W Goczałkowicach-Zdroju pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego złożono kwiaty i znicze.

Dla Niepodległej w Goczałkowicach-Zdroju
Dla Niepodległej w Goczałkowicach-Zdroju - 10.11.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Rocznica tego wydarzenia to zawsze okazja do wspólnego świętowania pod biało-czerwoną flagą. Niestety, w tym roku tradycyjne obchody z udziałem przedstawicieli lokalnych organizacji społecznych oraz mieszkańców nie mogły zostać zorganizowane. Wszystko ze względu na obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii.

Mimo tego, utrwalamy pamięć o tych ważnych dla Ojczyzny wydarzeniach oraz o narodowych bohaterach, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym, niepodległym kraju. Dlatego w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złożone zostały kwiaty i znicze pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego w Goczałkowicach-Zdroju.

Dla Niepodległej w Goczałkowicach-Zdroju
Dla Niepodległej w Goczałkowicach-Zdroju - 10.11.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Pomnik, przy którym znajduje się także tablica poświęcona poległym Powstańcom Śląskim został udekorowany pięknymi chryzantemami od lokalnych producentów.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości zapraszamy do świętowania we własnych domach. 11 listopada, w samo południe zaśpiewajmy nasz hymn narodowy. To akcja "Niepodległa do Hymnu", która ma nas zjednoczyć w tym wyjątkowym dniu. Hymn zostanie wyemitowany w stacjach radiowych, telewizyjnych oraz na stronie niepodlegla.gov.pl.

Zachęcamy też wszystkich mieszkańców Goczałkowic do wywieszenia biało-czerwonych flag na swoich domach!

Niepodlegla do hymnu
fot. Powiat

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.