pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 6180

Coraz więcej chorych na Śląsku; w szpitalach brakuje łóżek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W ostatnim czasie nasilają się spotkania on-line z wojewodą, marszałkiem, samorządowcami i dyrektorami szpitali na Śląsku w kwestii koordynacji działań służb medycznych. W szpitalach brakuje łóżek, a wojewoda zapowiedział, że w pomoc w szpitalach zaangażowane będzie wojsko.

Spotkanie online
W spotkaniach dotyczących sytuacji szpitali powiat pszczyński reprezentują: Barbara Bandoła, starosta pszczyński oraz dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie · fot. ŚUW Katowice


Jak podkreślano w trakcie wideokonferencji, brak miejsc w szpitalach na Śląsku jest dużym problemem. Dotyczy to nie tylko pacjentów covidowych, których liczba szybko wzrasta, ale także pozostałych chorych wymagających niezwłocznej hospitalizacji.

- Obecnie wszystkie szpitale powiatowe działają na zasadzie hybrydowej, czyli nie są zwolnione od przyjmowania pacjentów chorych na COVID-19, co też ma miejsce w naszym Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Bardzo ważna jest współpraca z pogotowiem ratunkowym i szpital nie odsyła pacjentów, jeżeli jest w stanie ich leczyć - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Podczas ostatniego spotkania wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek poinformował, że placówki będą mogły pozyskać żołnierzy do obsługi programu komputerowego, poprzez który odbywa się raportowanie o ilości wolnych łóżek covidowych oraz do ewentualnej pomocy w opiece nad pacjentami.

- Każda pomoc jest w tej chwili na wagę złota, dlatego przyłączam się do apelu dyrektora szpitala dra Marcina Leśniewskiego o wsparcie do wolontariuszy, którzy mogliby pomóc naszemu szpitalowi w pracach technicznych oraz opiekuńczych. Dziękuję personelowi szpitala, który wykonuje nadludzką pracę - mówi Barbara Bandoła.

Na terenie województwa śląskiego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach powstaje covidowy szpital polowy na 500 łóżek.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj