pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 października 2020
  • wyświetleń: 1996

Jak pozbyć się łupieżu?

Materiał partnera:

Problemy ze skórą głowy są uciążliwe nie tylko pod kątem nieprzyjemnych objawów, ale także ze względu na ich dużą widoczność. Łupież we włosach jest nieestetyczny i niejednokrotnie rzutuje na naszą samoocenę. Nie wiesz, jak się go pozbyć? Szukasz sprawdzonego sposobu, który będzie w stanie poradzić sobie z tym problemem? Zobacz co zrobić, aby skutecznie pozbyć się łupieżu przy użyciu naturalnych kosmetyków dla mężczyzn.

Jak pozbyć się łupieżu?


Łupież - czym dokładnie jest?Łuszczenie się skóry jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie systematycznie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że skóra głowy w naturalnych procesach życiowych obumiera i zostaje wymieniona na nową, ponieważ dzieje się to codziennie w nieznacznych ilościach. Zaczyna to być jednak bardzo zauważalne w momencie, gdy we włosach pojawiają się drobne, białe łuski.

Łupież jest chorobą skóry głowy, która objawia się nadmiernym złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka z jednoczesnym łojotokiem o bardziej lub mniej nasilonym stadium. Problem ten dotyka bardzo wielu osób i najczęściej nasila się w okresie zimowym. Wśród mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat łupież może prowadzić do łojotokowego wyłysienia, dlatego też tak ważna jest odpowiednia kuracja już przy jego pierwszych objawach.

natura łupież


Co powoduje chorobę skóry głowy?Choroba skóry głowy, jaką jest łupież, może mieć różne podłoża. Bardzo często za jego przyczynę wskazuje się uwarunkowanie genetyczne, ale powodowany jest on także przez drożdżaki naturalnie obecne na skórze głowy, które zostały w jakiś sposób podrażnione. Nie są to jedyne czynniki wywołujące łupież. Głównym sprawcą łupieżu na nadmiernie przetłuszczającej się skórze głowy jest grzyb Malassezia Globosa, który zaburza równowagę wszystkich mikroorganizmów występujących w jej strukturze. Grzyb ten żywi się trójglicerydami występującymi na skórze głowy, uwalniając jednocześnie kwasy tłuszczowe. Te zaś podrażniają skórę i w efekcie wywołują łupież.

Niektóre czynniki zewnętrzne także mają wpływ na wystąpienie łupieżu na skórze głowy. Może pojawić się on u osób nadużywających produktów do stylizacji lub koloryzacji włosów. Zdarza się, że występuje jako efekt zbyt rzadkiego lub niepoprawnego mycia włosów. Warto wiedzieć również, że łupież może być spowodowany niewłaściwą dietą i niskim poziomem cynku w organizmie.

Najczęstsze objawy łupieżuPodstawowym i bardzo widocznym objawem jest oczywiście łuszczący się naskórek. Nie jest to jednak jedyny objaw, który powinien nas zaalarmować. Łupież bardzo często zaczyna się od podrażnień skóry głowy i jej zaczerwienienia. Pojawia się także nieprzyjemne swędzenie, przez które dodatkowo naruszamy naskórek, nieświadomie drapiąc się po głowie. Stan zapalny skóry i jej nadmierne łuszczenie się należy jak najszybciej zahamować poprzez odpowiednią terapię, aby skutecznie pozbyć się problemu.

Natura Siberica Men, czyli co stosować na łupieżłupież długie włosy


Naturalne produkty dla mężczyzn to doskonały sposób na pozbycie się niechcianego łupieżu. Linia kosmetyków Natura Siberica Men została stworzona z myślą o mężczyznach, którzy pragną zadbać o własne zdrowie, jednocześnie dbając o środowisko. W 100% naturalne produkty tej marki tworzone są z wyselekcjonowanych dzikich ziół i jagód rosnących w odległej Syberii, gdzie mroźny i wymagający klimat sprawił, że roślinność wytwarza najlepszej jakości składniki odżywcze.

Tradycyjne syberyjskie receptury połączone ze specjalistyczną wiedzą wykształconych ekspertów marki sprawiają, że kosmetyki te doskonale radzą sobie z kojeniem męskiej skóry. Ekologiczne kosmetyki dla mężczyzn z linii Natura Siberica Men poprawiają kondycję włosów poprzez ich wzmocnienie i pobudzenie wzrostu, łagodzą powstałe podrażnienia skóry głowy i skutecznie zwalczają łupież.

Naturalny szampon Siberian Stag Power do pielęgnacji włosów ze skłonnością do łupieżu to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz produktu o bezpiecznym i skutecznym składzie. Ekstrakt z sosny syberyjskiej zawarty w tym szamponie zawiera ponad 90 składników, które odżywią i nawilżą skórę głowy. Połączony został on z ekstraktem z jałowca, wspomagającym pielęgnację skóry z łupieżem i regulującym pracę gruczołów łojowych. Wszystko to spaja ekstrakt z rokitnika zawierający liczne witaminy i kwasy omega, które regenerują skórę głowy oraz sprawiają, że włosy stają się lśniące. Po zastosowaniu szamponu z linii Natura Siberica włosy będą odżywione i błyszczące, a problem łupieżu zniknie, dlatego też warto na niego postawić.