pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 3707

Klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz klasy liceum w trybie zdalnym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Od 26 października uczniowie klas IV-VIII wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy Pszczyna oraz uczniowie wszystkich klas III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie uczestniczą w zajęciach wyłącznie w trybie zdalnym.

Zmiany podyktowane są przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na ich podstawie lekcje w trybie stacjonarnym zostały ograniczone i są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W trybie stacjonarnym uczą się klasy I-III szkół podstawowych, nadal też funkcjonują gminne przedszkola. Duża zachorowalność wśród nauczycieli powoduje jednak utrudnienia w organizacji pracy najmłodszych uczniów i dzieci przedszkolnych. W takich przypadkach dyrektorzy, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, mogą zawiesić zajęcia stacjonarne.

Dzięki ustalonej na potrzeby placówek oświatowych powiatu pszczyńskiego uproszczonej ścieżce kontaktu dyrektorów z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, możliwe jest szybkie otrzymywanie decyzji. Sanepid zwrócił się również do wszystkich dyrektorów szkół i przedszkoli naszej gminy o grzecznościowe przekazywanie rodzicom i opiekunom dzieci informacji o nakładanej kwarantannie. Niezależnie jednak od informacji przekazywanych przez dziennik elektroniczny, sanepid każdorazowo kontaktuje się z osobami objętymi kwarantanną bądź izolacją.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj