pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1231

"Marka-Śląskie" dla kwartalnika "Strōny Ziemi Pszczyńskiej"

Kwartalnik "Strōny Ziemi Pszczyńskiej" zaledwie po roku swego istnienia został uhonorowany nagrodą "Marka-Śląskie" w kategorii Media w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach.

Marka
Kwartalnik "Strōny Ziemi Pszczyńskiej" zaledwie po roku swego istnienia został uhonorowany nagrodą "Marka-Śląskie" · fot. Powiat


Konkurs ma na celu promocję województwa śląskiego, która koncentruje się nie tylko na jego atutach przemysłowo-gospodarczych, ale także na zjawiskach społecznych, kulturalnych, politycznych czy sportowych. Nagroda jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i ma charakter honorowy. Została wręczona podczas gali, która odbyła się 17 października w Arenie Gliwice.

Strony Ziemi Pszczyńskiej - nowy kwartalnik
"Strōny Ziemi Pszczyńskiej" · fot. Powiat


"Strōny Ziemi Pszczyńskiej" to kwartalnik regionalny, którego pierwszy numer ukazał się w listopadzie 2019 r. Czasopismo opisuje, co działo się i dzieje na historycznej ziemi pszczyńskiej - od południowych dzielnic Katowic, przez Mysłowice, po obecne powiaty pszczyński, bieruńsko-lędziński i mikołowski. Zespół redakcyjny tworzą naukowcy i pasjonaci - miłośnicy tej ziemi, zakorzenieni w społecznościach lokalnych, którzy piszą o życiu naszej pięknej ziemi w jej rozlicznych przejawach.

Alojzy Lysko i Zbigniew Zając
Alojzy Lysko i Zbigniew Zając to inicjatorzy powstania pisma · fot. Powiat


- Od początku wróżyłam temu wydawnictwu wielką przyszłość i nie miałam wątpliwości, by wesprzeć inicjatywę Alojzego Lyski i Zbigniewa Zająca, którzy postanowili tak pięknie ukazywać wielokulturową i bogatą historię ziemi pszczyńskiej - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Dziękujemy wszystkim autorom, współpracownikom oraz wspierającym - jesteście współtwórcami tego sukcesu - podkreśla Zbigniew Zając, redaktor naczelny kwartalnika.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.