pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2020
  • wyświetleń: 2684

Powiat wspiera prace w obiektach zabytkowych

Dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego Parafia św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odrestaurowała stacje Drogi Krzyżowej.

zabytki
Parafia św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odrestaurowała stacje Drogi Krzyżowej · fot. Powiat


W tym tygodniu odebrane zostały prace konserwatorskie i restauratorskie 14. stacji Drogi Krzyżowej, znajdującej się w zabytkowym kościele św. Katarzyny w Pielgrzymowicach. Prace polegały m.in. na czyszczeniu, zabezpieczeniu, likwidacji pofałdowań, naprawieniu rozdarć i rekonstrukcji ubytków. Powiat pszczyński przekazał na ten cel dotację w wysokości 30 tys. zł. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 40 tys. zł.

Ustawa o ochronie zabytków daje samorządom możliwość finansowania prac w obiektach zabytkowych. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego każdego roku ogłasza nabór wniosków na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

- W tym roku przeznaczyliśmy na wsparcie prac w obiektach zabytkowych na terenie powiatu pszczyńskiego 50 tys. zł. Dotację we wnioskowanej kwocie 20 tys. zł otrzymała także parafia w Łące - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Dotacja dla parafii w Łące została przyznana na dofinansowanie prac konserwatorskich i robót budowlanych związanych z remontem elewacji drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja.

zabytki
Parafia św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odrestaurowała stacje Drogi Krzyżowej · fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.