pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 1341

Aparat ortodontyczny estetyczny - czy warto go zakładać?

Materiał partnera:

Leczenie ortodontyczne bazuje na odpowiednich aparatach nakładanych na zęby. Dzielone są one na aparaty ruchome oraz stałe. Wśród nich znajdują się także aparaty estetyczne, których głównym celem jest redukcja ich widoczności. Czy warto zdecydować się na taki rodzaj aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny estetyczny - czy warto go zakładać?


Kiedy warto rozpocząć leczenie ortodontyczne?Wady zgryzu oraz przesunięcia zębów, a ponadto problemy ze stawami żuchwowo-skroniowymi - to główne wskazania do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Tego typu dolegliwości to nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia. Wybrane rodzaje wad powodują przyspieszone niszczenie szkliwa zębowego, sprzyjają próchnicy, chorobom przyzębia jak paradontoza. Także mogą one wywoływać dolegliwości bólowe - nawet migrenowe bóle głowy. Leczenie w gabinecie ortodonty wskazane jest zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u osób dorosłych, które coraz częściej decydują się na tego typu inwestycję w piękny i zdrowy uśmiech. Ortodonta może zaproponować wtedy dostęp do szerokiej gamy różnych aparatów, wśród których znajdują się te estetyczne, inaczej nazywane też kosmetycznymi.

Kiedy warto wybrać estetyczny aparat na zęby?Najtańsze i też najczęściej zakładane aparaty to te wykonane ze stali. Są skuteczne, lecz ze względu na srebrny kolor nie odpowiadają każdemu. Najczęściej na aparaty estetyczne decydują się osoby dorosłe, którym zależy na zachowaniu profesjonalnego wizerunku. Także są one wybierane przez tych pacjentów, u których wada jest duża, dlatego założenie metalowego aparatu dodatkowo przyciąga wzrok osób postronnych. Wtedy aparat estetyczny dodatkowo poprawia komfort leczenia i pomaga uporać się z kompleksami.

Jakie są rodzaje estetycznych aparatów ortodontycznych?Każdy dobry ortodonta Bytom to także miasto, gdzie można otrzymać jego pomoc, może zaproponować klientom dostęp do wielu typów aparatów. Wśród tych estetycznych wyróżnia się:

  • Aparaty estetyczne ruchome nakładowe w systemie Invisalign - mają postać przejrzystych nakładek umieszczanych na zębach. W toku leczenia nakładki wymienia się na nowe o nieco zmienionej konstrukcji, by aktywować przesunięcia zębów w odpowiednie pozycje.
  • Aparaty estetyczne stałe porcelanowe, ceramiczne - zakładane na zęby na stałe, wykonane są z porcelany o mlecznobiałym kolorze, dlatego nie odróżniają się na zębach.
  • Aparaty estetyczne stałe kryształowe - wykonane z syntetycznych kryształów, mają przezroczysty wygląd.


Gdy zatem pacjentowi zależy na estetycznym wyglądzie aparatu, warto rozważyć skorzystanie z powyższych modeli, które są niemalże niewidoczne na zębach.