pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 4182

Kolejny krok w stronę wdrożenia gospodarki wodorowej w gminie Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W poniedziałek na jednej z platform internetowych odbyło się spotkanie w temacie wdrożenia gospodarki wodorowej w gminie Pszczyna.

Telekonferencja ws. wdrożenia gospodarki wodorowej
Telekonferencja ws. wdrożenia gospodarki wodorowej - 12.10.2020 · fot. UM Pszczyna


Burmistrz Dariusz Skrobol oraz skarbnik Artur Krawczyk wzięli udział w telekonferencji z przedsiębiorstwem SBB Energy. Przypomnijmy, że 30 września w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego podpisana została umowa intencyjna. Realizacja projektu pozwoli: zredukować smog, uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu i gazu, stworzyć nowe możliwości dla innowacyjnego i ekologicznego przemysłu. Dodatkowo wodór będzie stopniowo wprowadzany jako paliwo w transporcie publicznym.

- Za nami kolejny krok przybliżający naszą gminę do realizacji projektu wdrożenia gospodarki wodorowej - powiedział po poniedziałkowej dyskusji burmistrz Pszczyny. - Dziś najważniejszym elementem jest poparcie wniosku przez polskie Ministerstwo Rozwoju w Komisji Europejskiej. Trwa tworzenie grup roboczych - dodał.

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo, zrealizowanego wkrótce po podpisaniu umowy intencyjnej przez gminę Pszczyna, w którym burmistrz mówi o znaczeniu wdrożenia gospodarki wodorowej.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj