
Wiadomości
- 15 października 2020
- wyświetleń: 9251
Wieża widokowa w Czechowicach-Dziedzicach już otwarta
Wieża widokowa przy czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach jest już otwarta dla zwiedzających. Skorzystać mogą także mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.

Wieża widokowa znajduje się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Hrabiego Kotulińskiego 2 w Czechowicach-Dziedzicach.
- Pod koniec września zakończyły się ostatnie prace na wieży. Na sesji 29 września Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach przyjęła regulamin obiektu. Uchwała ma uprawomocnić się w ciągu 14 dni - po tym czasie będzie można korzystać z wieży - poinformowało Centrum Edukacji Ekologicznej na swojej stronie internetowej.
Jak czytamy w regulaminie, wstęp na wieżę widokową jest bezpłatny, a korzystać będzie można z niej 7 dni w tygodniu. Wieża widokowa będzie wyłączona z użytku od zmierzchu do świtu i w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności podczas opadów deszczu i śniegu, silnych wiatrów, burz, wyładowań atmosferycznych, gołoledzi oraz oblodzenia schodów oraz podestów. Z obiektu nie będą mogli również korzystać osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających, substancji psychoaktywnych oraz dzieci poniżej 13. roku życia bez opieki osoby dorosłej. Dopuszcza się okresowe zamknięcie wieży widokowej z przyczyn technicznych.
Na obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać maksymalnie 8 osób. W przypadku dużego natężenia ruchu i oczekiwania na wejście na obiekt innych osób, czas przebywania na jego terenie nie może przekraczać 10 minut. Podczas korzystania z wieży widokowej zabrania się biegania, skakania, popychania osób, zrzucania z wieży wszelkich przedmiotów, wychylania się przez barierki zabezpieczające oraz wspinania po elementach konstrukcji i elewacji wieży.
Zobacz także

DzisiajOtwarcie sezonu w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące

Zaprezentuj swoją twórczość podczas Goczałkowickiego Festiwalu Róż

Gorący tematDwie restauracje z pszczyńskiej Wodnej Wieży wśród najlepszych w Polsce!

Gorący temat[WIDEO] Jezioro Goczałkowickie, Bielsko i Cieszyn w 1961 roku. Unikalne nagranie!

TrwaŻubr w książęcych lasach pszczyńskich: 160 lat historii żubrów na Górnym Śląsku

#PocztowkazPszczynyPocztówka z Pszczyny, którą przesyła Joanna
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.