pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 2872

Zawód policjant - jak to osiągnąć?

Materiał partnera:

Bardzo wielu osób szuka obecnie jakiegoś ciekawego zawodu. Rekrutacja do Policji jest niemal cały czas otwarta, gdyż nieprzerwanie brakuje nowych kandydatów do pracy. Wymagania są dosyć spore, więc zanim podjedziecie do egzaminu to koniecznie trzeba się do niego przygotować. W dzisiejszym artykule w skrócie zaprezentujemy jak dostać się do Policji. Zapraszamy do lektury!

Zawód policjant - jak to osiągnąć?


Jak wygląda codzienna praca policjanta?Każdy policjant codziennie spotyka się z różnymi sytuacjami, które wymagają błyskawicznego działania, silnej psychiki oraz często też siły fizycznej. Policjant musi być gotowy do podjęcia takiego działania w każdym momencie i nawet na sekundę nie może się zawahać. Takie cechy są weryfikowane podczas testów i tylko niewiele osób spełnia wymagania do pracy w Policji.

Zanim podejdziecie do egzaminu to trzeba zrobić sobie rachunek własnych cech oraz umiejętności, które przydają się w pracy policjant. Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie każdy nadaje się do tej pracy i to nie jest absolutnie żaden wstyd.

Jak wyglądają egzaminy wstępne do Policji

?

Egzaminy do Policji są dosyć wymagające a szczególnie dla osób, które nie uprawiają wysiłku fizycznego na co dzień. Aby zaliczyć egzamin fizyczny jest potrzebna dosyć wysoka sprawność fizyczna. Pozostałe trzy etapy to test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowa z psychologiem.

Test Sprawności Fizycznej (TSF)Każda osoba która uprawia jakiś wysiłek fizyczny bez problemu powinna zaliczyć egzamin fizyczny. Egzamin składa się z sześciu ćwiczeń, które należy ukończyć w czasie poniżej 101 sekund. Każda sekunda mniej niż maksymalny czas powoduje przyznanie wyższej ilości punktów za egzamin fizyczny.

Ćwiczenia na teście fizycznym - bieg po kopercie, zgięcia tułowia w leżeniu (brzuszki), przewroty w tył i w przód, rzut piłką lekarską na odległość, skok przez kozła i przenoszenie manekina.

Test Wiedzy OgólnejArkusz egzaminacyjny na teście wiedzy obejmuje 40 pytań. Na każde z nich jest tylko jedna odpowiedź spośród czterech - A, B, C lub D. Najczęściej spotykane są pytania z zakresu znajomości prawa, ustaw związanych z Policją oraz funkcjonowania państwa polskiego.

Aby solidnie nauczyć się do egzaminu z wiedzy można wykorzystać gotowe testy wraz z gotowymi odpowiedziami. Takie testy możecie znaleźć np. na stronie Odpowiedzi.com.pl.

Test psychologicznyTesty psychologiczne to między innymi zadania logiczne, zadania określające cechy charakteru czy test Ravena. Składowa tych testów pozwala określić ogólny profil psychologiczny kandydata i ustalić czy nadaje się do pracy w Policji.

Rozmowa kwalifikacyjnaKażdy kandydat będzie musiał odbyć rozmowę z komisją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas rozmowy może pojawić się wiele pytań, które mają wprowadzić kandydata w stan stresowy. W trakcie tego etapu każdy kandydat jest bacznie obserwowany przez komisję i oceniany pod kątem wytrzymałości na stres.

Pozostałe informacje potrzebne dla wszystkich którzy chcą rozpocząć pracę w Policji znajdziecie pod tym adresem https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/rekrutacja-do-policji-krok-po-kroku