pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 2630

W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz powiatowych jednostek szkolą się, by coraz lepiej obsługiwać osoby z niepełnosprawnościami.

Szkolenie z dostępności w starostwie powiatowym - 09.2020 · fot. Powiat


W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie przeprowadzono szkolenie z zakresu wdrażania dostępności i obsługi klienta z niepełnosprawnością. W tym tygodniu zaplanowano jego kontynuację.

Szkolenia prowadzi Krzysztof Wostal, który od 25 lat nieprzerwanie zawodowo zajmuje się obszarem związanym z niepełnosprawnością. Od 2000 roku pracuje w branży szkoleniowo-edukacyjnej, prowadząc specjalistyczne szkolenia dla osób z niepełnosprawnościami oraz o niepełnosprawności na zlecenie firm, stowarzyszeń, fundacji i instytucji, a także ucząc w szkołach.

- W czym mogę pomóc? To pierwsze pytanie urzędnika otwierające drogę do dostępności. Cieszę się, że w pszczyńskim starostwie osoby z niepełnosprawnościami są coraz lepiej obsługiwane. Zależy nam, aby rozwijać się w tym zakresie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak być naturalnym w kontakcie z osobą z niepełnosprawnościami oraz w jaki sposób zapewnić dostępność w urzędzie.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.