pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2020
  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 5664

Rusza przebudowa mostu w Suszcu. Wyznaczono objazd

Od 28 września, w związku z przebudową obiektu mostowego na ul. Piaskowej w Suszcu, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu.

most na ul. Piaskowej w Suszcu
Rusza przebudowa mostu w Suszcu. Dla pojazdów wyznaczono objazd · fot. Powiat


Podczas przebudowy obiektu mostowego w Suszcu kierowcy nie będą mogli poruszać się fragmentem ul. Piaskowej. Od poniedziałku, 28 września obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

Objazd w kierunku kopalni "Krupiński" wytyczono od ulicy Pszczyńskiej (droga wojewódzka nr 935) - ulicą św. Jana i Powstańców Śląskich, a z powrotem ulicą Brzozową i Dolną (szczegóły na mapie). W miejscu prowadzonych prac zostanie wykonana kładka dla pieszych.

schemat objazdu


Wykonawca rozbierze płytę pomostową i wykona nową, naprawi podpory, odbuduje nawierzchnię jezdni i chodników, zajmie się także systemem odprowadzania wód. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku.

Zadanie pochłonie niemal 2,4 mln zł. Na przebudowę wiaduktu powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości niemal 1,2 mln zł. Pozostałą część sfinansuje powiat ze swojego budżetu oraz dzięki współpracy z Jastrzębskimi Zakładami Remontowymi. Wcześniej ze środków powiatu pszczyńskiego oraz gminy Suszec został wykonany projekt przebudowy.

Ulica Piaskowa stanowi dojazd do terenów po kopalni "Krupiński". Terenami są zainteresowani kolejni inwestorzy, a zachowanie przejezdności drogi ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego w tym miejscu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.