pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 14141

5-latek z Kryr przeszedł ponad 130 km Małym Szlakiem Beskidzkim

Najmłodszy zdobywca odznaki Małego Szlaku Beskidzkiego (MSB) ma 5 lat i mieszka w gminie Suszec. Wraz z rodzicami i 8-letnim bratem przeszedł na własnych nogach ponad 130 kilometrów Małym Szlakiem Beskidzkim.

Mali mieszkańcy Suszca pokonali Mały Szlak Beskidzki - 09.2020 · fot. archwum rodzinne


MSB prowadzi przez Beskid Mały, Beskid Makowski i Beskid Wyspowy (czyli te pasma górskie, które omija Główny Szlak Beskidzki). Cały szlak został podzielony przez rodziców na kawałki możliwe do pokonania przez dziecięce nóżki. Wyzwania rodzina z Suszca podjęła się w czerwcu. Wędrówka rozpoczęła się w Bielsku Białej Straconce, a zakończyła na Luboniu Wielkim.

5-letni Wojtek swoją przygodę z górami zaczął bardzo wcześnie. Początkowo noszony w nosidle, później coraz więcej szlaków pokonywał na własnych nogach. Do tej pory wraz z rodzicami i bratem Michałem przeszedł wszystkie szczyty Małej Korony Beskidów, wszystkie szczyty Korony Beskidów Polskich, większość szczytów do Korony Gór Polski (pozostały jedynie Rysy na zakończenie) i 19% Głównego Szlaku Beskidzkiego.

- Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że chłopcy sami się upominają o wycieczki w góry - mówią rodzice, państwo Kiecka.

Więcej o ich przygodach możecie przeczytać na rodzinnym blogu turystycznym www.places2visit.pl/ oraz na stronie facebookowej: www.facebook.com/www.places2visit/

Opis szlaku znajdziecie na stronie: www.places2visit.pl/maly-szlak-beskidzki/

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.