pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 września 2020
  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 97896

Tragiczny wypadek na S3: 13-latka zmarła w szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Do poważnego wypadku doszło w piątek, 11 września po godzinie 14.00 na drodze S-3 pod Polkowicami (woj. dolnośląskie). Czteroosobowa rodzina z powiatu pszczyńskiego została uwięziona w kompletnie rozbitym samochodzie, który znalazł się pomiędzy dwoma ciężarówkami. Lekarze z zielonogórskiego szpitala walczyli o życie 13-letniej dziewczynki, która odniosła najpoważniejsze obrażenia. W poniedziałek rano policja poinformowała, że nastolatka zmarła w szpitalu.

Wypadek rodziny z powiatu pszczyńskiego pod Polkowicami - 11.09.2020 · fot. 112polkowice.com.pl


Jak podaje serwis ratownictwa powiatu polkowickiego, samochód osobowy marki citroen był na tyle poważnie rozbity, że początkowo nie była znana liczba osób poszkodowanych. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych. Ze zmiażdżonego pojazdu wydobyto dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci. Poszkodowani znaleźli się pod opieką zespołów ratownictwa medycznego oraz załogi LPR.

Według wstępnych ustaleń polkowickiej policji 41-letni mieszkaniec Środy Śląskiej, kierując ciężarówką z naczepą zatrzymał się na drodze w związku z jej zwężeniem. Za nim zatrzymał się citroen, kierowany przez 42-latka z powiatu pszczyńskiego. Na jego tył najechał 59-letni Ukrainiec kierujący ciężarowym renault - podał Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Wypadek rodziny z powiatu pszczyńskiego pod Polkowicami - 11.09.2020
Wypadek rodziny z powiatu pszczyńskiego pod Polkowicami - 11.09.2020 · fot. 112polkowice.com.pl


Citroenem podróżowały cztery osoby, które trafiły pod opiekę lekarzy. Niestety 13-latka, która została natychmiast przetransportowana śmigłowcem LPR, zmarła w szpitalu. Pod opieką medyków nadal znajduje się 42-letni kierowca osobówki, który również trafił do lecznicy w ciężkim stanie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności opisywanego zdarzenia. Kierowca ciężarówki, która wjechała w tył osobówki, został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym, za co w obecnych okolicznościach grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale również do natężenia ruchu.

BM, sid, ar / pless.pl, źródło: 112polkowice.com.pl, KPP Polkowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj