pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 3600

Kobiór: pojemniki na bioodpady oraz nowa częstotliwość odbioru odpadów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

W związku z nowym rozstrzygnięciem przetargowym na usługę odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu gminy Kobiór, od 1 września w gminnym systemie gospodarki odpadami zaczynają funkcjonować nowe zasady.

Najważniejsze z nich to:
  • zwiększenie częstotliwości odbioru odpadów zmieszanych gromadzonych w pojemnikach,
  • zwiększenie częstotliwości odbioru bioodpadów zielonych gromadzonych w brązowych workach,
  • zwiększenie częstotliwości odbioru bioodpadów kuchennych gromadzonych w brązowych workach (następnie gromadzonych w brązowych pojemnikach),
  • zmniejszenie ilości wydawanych pustych brązowych worków do gromadzenia bioodpadów z obecnych 3 sztuk do 2 sztuk na jeden wywóz. W rezultacie w okresie od kwietnia do października na skutek zwiększenia częstotliwości odbioru bioodpadów zielonych z nieruchomości, właściciel będzie miał do dyspozycji od czterech do sześciu brązowych worków na miesiąc.


Firma wywozowa świadcząca na terenie gminy Kobiór usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, wyposaży wszystkie nieruchomości zamieszkałe w zabudowie jednorodzinnej w 120-litrowe pojemniki w kolorze brązowym przeznaczone do gromadzenia bioodpadów kuchennych. Wyposażanie nieruchomości w pojemniki będzie odbywać się sukcesywnie i rozpocznie się w drugiej połowie września. Do tego czasu bioodpady kuchenne należy gromadzić i oddawać jak dotychczas - w brązowych workach. Odpady te we wrześniu i październiku (w przyszłym roku w okresie od kwietnia do października) będą odbierane raz na dwa tygodnie. W pozostałych miesiącach raz na miesiąc.

Powyższe zmiany uwzględnia nowy Harmonogram wywozu odpadów komunalnych oraz bioodpadów, udostępniony na stronie internetowej Urzędu Gminy Kobiór, w aplikacji mobilnej "EcoHarmonogram", którą można pobrać ze strony www.master.pl oraz w formie papierowej w Urzędzie Gminy.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj